וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורג החליט: דרוש רוב מיוחד לפיזור הכנסת

21.11.2000 / 17:57

ההחלטה מנוגדת לקביעת היועץ המשפטי של הכנסת; הליכוד: נעתור לבג"ץ; החוק יעלה בשבוע הבא בקריאה ראשונה; לאופוזיציה מסתמן בכל זאת רוב של 65 חברי כנסת בעקבות תמיכת שינוי ואיתותים מכיוון ש"ס

לאופוזיציה יש רוב של 65 חברי כנסת בקריאה הראשונה של החוק לפיזור הכנסת. בנוסף לכל סיעות הימין, האופוזיציה תהנה בשבוע הבא מתמיכת שינוי וכפי הנראה גם מתמיכת ש"ס שהודיעה לפני כמה ימים על ביטול רשת הביטחון.

יושב ראש הכנסת, אברהם בורג החליט היום לאחר דיון ממושך לחייב רוב של 61 חברי כנסת גם בקריאה הראשונה של החוק לפיזור. החלטה זו המנוגדת לקביעת היועץ המשפטי של הכנסת העלתה את חמתם של בכירים בליכוד שאיימו כי יעתרו לבג"ץ על מנת לשנותה. יושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ ראובן ריבלין, אמר היום כי ההחלטה התקבלה ממניעים פוליטים, "בורג פעל בניגוד לחוות הדעת של היועץ המשפטי של הכנסת ופגעה בחוקי המשחק". יו"ר הכנסת דחה את האשמות וטען כי להחלטתו יש תקדימים משפטיים.

אולם, גם אם החוק יעבור בקריאה ראשונה בכנסת, הדרך להפלת הממשלה עדיין ארוכה.

ראש הממשלה ממשיך במגעיו עם סיעות האופוזיציה, במסיבת עיתונאים שערך היום, הוא שב וקרא לכל ראשי המפלגות להצטרף לממשלתו ולהקים יחדיו ממשלת חירום לאומית. יו"ר האופוזיציה אריאל שרון נחרץ בדעתו שלא להצטרף לברק, בתגובה להצעה הוא אמר היום כי "ראש הממשלה צריך לעוף".


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully