5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

מהפכת השידורים מהכנסת: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

הכנסת תשיק מערך מצלמות חדש שיאפשר להעביר את הדיונים בוועדות לצפייה ישירה. משרד החינוך יחשוף את נתוני המיצ"ב. בעולם מציינים את יום הפג הבינלאומי ועוד שני דברים שאתם צריכים לדעת היום

נתניהו בעיר הבהד"ים

צה"ל מעתיק פעילותו לדרום. נתניהו בעיר הבה"דים טרם הקמתו ב-2014 (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

אתם צריכים לדעת שהיום יגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לסייר בעיר הבה"דים שבנגב, שם הוא ישתתף בטקס חנוכת המקום. עיר הבהד"ים היא מתחם צבאי דרומית לבאר שבע שמאכלס שמונה בסיסי הדרכה וחיילים רבים. מדובר במיזם שלצה"ל שמטרתו להעתיק את עיקר פעילותו לנגב כדי לפנות שטחים יקרים במרכז המדינה.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייכם באירוע לבבי או מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה

חשיפת ציוני מיצ"ב

ייחשפו ההישגים הלימודיים והאקלים הבית ספרי (צילום ארכיון: בן קלמר)

אתם צריכים לדעת שהיום ייכנס משרד החינוך מסיבת עיתונאים שבה יוצגו נתוני המיצ"ב של שנת הלימודים תשע"ו. נתוני המיצ"ב חושפים את ההישגים הלימודיים בבתי הספר וכן את האקלים הבית ספרי. מסיבת העיתונאים תתקיים במעמד שר החינוך נפתלי בנט, מנכ"לית המשרד מיכל כהן ומנכ"לית ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך) ד"ר חגית קליגמן.

מהפכת השידורים החיים מהכנסת

תושק גם אפליקצית הכנסת (צילום: נועם מושקוביץ)

אתם צריכים לדעת שהיום תשיק כנסת ישראל במעמד היו"ר יולי אדלשטיין את מצלמות שידורי הוועדות החדשות וכן את אפליקציית הכנסת. מדובר בחידושים שמהווים קפיצת מדרגה בכל הנוגע לשקיפות. הכנסת תציב מצלמות מתקדמות בכל חדר של ועדה שיעניקו לצופים חווית צפייה מכל זווית של המתרחש בדיונים. צילום הדיונים ייעשה בשיתוף עם לשכת העיתונות הממשלתית. את השידורים אפשר לצרוך ללא תשלום באתר האינטרנט של הכנסת. האפליקציה החדשה תאפשר גם היא צפייה בדיונים וכן קבלת מידע על הכנסת, חברי הכנסת, הוועדות והפעילויות.

יום הפג הבינלאומי

16 אלף פגים בישראל מדי שנה (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום מציינים ברחבי העולם את יום הפג הבינלאומי. מדובר ביום שנועד להעלות מודעות לנושא הפגים וצרכיהם המיוחדים. פגים הם תינוקות שנולדו טרם זמנם ובישראל 10% מכל התינוקות הם פגים. כלומר, מידי שנה נולדים 16 אלף פגים בישראל. ישראל מציינת את יום הפג מאז 2009 וגם השנה תקדיש הכנסת דיון מיוחד לנושא.

יום היזמות הבינלאומי

נשיא ארה"ב אובמה קבע את נובמבר חודש היזמות (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום מציינים ברחבי העולם את יום היזמות הבינלאומי. מדובר ביום שמטרתו היא להוקיר תודה ולחלוק הערכה ליזמים שמצליחים לייצר יש מאין באמצעות עבודה קשה, שלרוב מצליחה להשפיע על חיי האזרחים. מדובר בנושאים רבים שנכנסים תחת מטריית היזמות: חשיבה עסקית, מימון, ייעוץ ארגוני, פיתוח ועוד ועוד. את יום היזמות חוגגים מאז 2010. לפני ארבע שנים קבע נשיא ארצות הברית ברק אובמה את נובמבר כחודש היזמות כדי להרחיב את הוקרת התודה וההעלאה למודעות של הנושא וכן כדי לעודד צעירים נוספים להיכנס למעגל היזמות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully