וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר דירקטוריון המשביר לצרכן יעקב ליפשיץ פוטר

אמיר טייג

29.10.2002 / 17:58

בעקבות בקשת הסיוע שהגיש לממשלה; דורון כהן, מנכ"ל אגודת הקו אופ, במכתב הפיטורים: "התנהגותך מחבלת בהמשך המאמצים להחזרת המשביר לפסים חיוביים"

דורון כהן, מנכ"ל אגודת הקו-אופ מפטר הערב את יעקב ליפשיץ, יו"ר דירקטוריון המשביר לצרכן. במכתב שנשלח ליפשיץ מודיע לו יורם כהן כי לאור פעילותו בימים האחרונים לרבות מסיבת העיתונאים הדחופה שכינס אתמול והמכתב ששלח ללא תיאום לראש הממשלה ושר האוצר, החליט להעבירו מתפקידו. "התנהגותך מחבלת בהמשך המאמצים המשותפים ועל כן הננו מודיעים לך על הפסקת כהונתך כדירקטור במשביר לצרכן, וממילא על הפסקת כהונתך כיו"ר הדירקטוריון החברה", כותב כהן. תוקף הפיטורים הוא מיידי. הערכות בשוק הן כי המחליף לליפשיץ יבוא מקרב מי מבין חברי הדירקטוריון הנוכחיים.

במכתב חריף מאוד כותב כהן כי "התברר לנו כי הינך נוקט פעולות העומדות בסתירה לטובת החברה פוגעות בה והינן בגדר הפרת חובת האמונים וחובת הזהירות שלך כלפי החברה". "פעילותך יש בה כדי לסכל את הצלחת הצעדים עליהם הוחלט וזאת בשעה שהמנכ"ל עוסק בגיבוש הסדרים מוסכמים עם הגורמים להם חייב המשביר לצרכן כסף", מוסיף כהן.

אתמול פנה ליפשיץ באמצעות התקשורת לממשלה ולציבור בבקשה לקבל ערבות על סך 100 מיליון שקל מהמדינה לחובותיו המאמירים של המשביר לצרכן, הנאמדים בכ-130 מיליון דולר. "פעילותך נעשתה ללא אישור הדירקטוריון או תאום עמו, ללא מתן הודעה מוקדמת או תיאום עם הועד הממונה, וממילא ללא סמכות", כותב כהן במכתבו.

כהן כותב כי בקשת תמיכה מהמדינה עומדת בסתירה מוחלטת לסיכות הדברים בישיבה עם הועד הממונה שהתקיימה ביום רביעי האחרון, בה סוכם על דעת ליפשיץ ודעתו של עמיקם בן צבי, מנכ"ל הרשת, על מתווה פעולה לשם גיבוש הסדר מוסכם עם הספקים, משכירי הנכסים ונתוני השירותים. הסדר אשר יאפשר המשך פעילות תקינה של המשביר לצרכן, תוך פירעון חובותיו.

במכתב כותב כהן כי "אנו סבורים, המאמצים המשותפים שננקטו על ידי האגודה בשיתוף עם דריקטוריון המשביר לצרכן, לרבות הסדר הנושים עם בנק הפועלים באישור בית המשפט, מאפשרים את העלאת המשביר על פסים חיוביים. מאידך גיסא, התנהגותך מחבלת בהמשך המאמצים המשותפים ועל כן הננו מודיעים לך על הפסקת כהונתך כדירקטור במשביר לצרכן וממילא על הפסקת כהונתך כיו"ר הדירקטוריון החברה".

לסיכום כותב כהן, "אנו תקווה כי מאמציה של הנהלת המשביר לצרכן יצליחו למרות הקשיים הבלתי צפויים שהכנסת לתהליך המסובך ממילא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully