וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סופית: נדחתה תוכנית הבניה בעמק הצבאים בירושלים

תמר נהרי

29.10.2002 / 16:32

הועדה לתכנון ובניה בירושלים אישררה היום החלטתה שלא לבנות במקום שכונת מגורים; נציגי העיריה נפסלו מהשתתפות בהצבעה; סיבת ההתנגדות: שימור העמק, הסמוך לקטמונים, כשטח פתוח


ניצחון סביבתי בעמק פריהר בירושלים: הוועדה המחוזית לתכנון ובניה ירושלים אישררה היום את החלטתה מחודש יוני האחרון, לפיה נדחית תכנית הבנייה המסיבית בעמק הצבאים בעיר. ההחלטה אושרה פה אחד, לאחר שנציגי עיריית ירושלים נפסלו מהשתתפות בהצבעה על ידי היועצת המשפטית של הוועדה, עקב ניגוד עניינים.

ארגונים ירוקים ארציים ומקומיים, בהם החברה להגנת הטבע וועד הפעולה למען עמק הצבאים, מנהלים מאבק ארוך נגד הכוונה לבנות במקום שכונת מגורים חדשה. ההתנגדות הנחרצת לבניה, יסודה ברצון בשימורו של העמק, הסמוך לשכונת הקטמונים בעיר, כשטח פתוח. בעמק, בן 285 הדונמים, חי עדר צבאים, ומתקיימים בו ערכי טבע ייחודיים.

ההחלטה הסופית היום מנוגדת לעמדת עיריית ירושלים, שהביעה תמיכה בהקמת השכונה במקום. הארגונים הירוקים טענו כנגד העיריה, כי בתמיכתה בתוכנית היא משרתת אינטרסים נדל"ניים צרים, ומתעלמת מכל צורך אמיתי אחר של תושבי העיר. העיריה טענה, כי התכנית תיתן לתושבים פארק מטופח. בהחלטתה ציינה הוועדה כי העמק מהווה את לבו של רצף שטחים פתוחים. חברי הוועדה שהסירו את התוכנית ציינו בנימוקיהם כי בנייה בעמק פריהר, גם אם תותיר עשרות דונם של שטח ציבורי - תפר את הרצף הזה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully