וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות: חובה על שוטרים פלסטינים לירות בתגובה לירי צה"ל

21.11.2000 / 14:32

במסיבת עיתונאים אמר מזכיר הקבינט הפלסטיני: "ישראל ירתה כדור בלבו של תהליך השלום"; לדבריו בעבר הצטוו השוטרים להרגיע את הרוחות אולם כעת חובתם להגן על המפגינים; שוטר פלסטיני נהרג היום בחילופי אש עם צה"ל בכפר דרום; הפגנות וידויי אבנים ברחבי הגדה ורצועת עזה

מקור בכיר ברשות הפלסטינית אמר בצהריים כי מעתה קיבלו השוטרים הפלסטינים הוראות לירות כדי להגן על מפגינים הנקלעים לאש צה"ל.

אחמד עבד אל רחמן, מזכיר הקבינט הפלסטיני, אמר במסיבת עיתונאים כי "ישראל ירתה לתהליך השלום ישר בלב" כאשר ביצעה אתמול את התקפת הטילים על עזה.

לדבריו עד כה הצטוו השוטרים הפלסטינים להפריד בין מפגינים לחיילי צה"ל ולמנוע התלקחויות, אבל המצב השתנה, הדגיש אל רחמן. "הישראלים רוצים להרוס את הרשות הפלסטינית, את ערפאת ואת הפתח. לכן אנחנו עומדים לצד אנשינו בחזית נגד ישראל ושוטרינו ישתמשו כעת בכלי הנשק שלהם להגנה עצמית באזורים בהם הריבונות היא שלנו", סיכם אל רחמן.

בקבוק תבערה לעבר ג'יפ

שוטר פלסטיני נהרג בחילופי אש עם צה"ל סמוך לכפר דרום. חילופי אש היו גם ליד נווה דקלים.

פלסטינים מתעמתים בשעות הצהריים עם כוחות הבטחון סמוך למשרדי התיאום והקישור ביריחו. המפגינים מיידים אבנים, חיילי צהל מגיבים בירי כדורי גומי. בקבוק תבערה הושלך לעבר ג'יפ צה"ל בצומת ארם מדרום לרמאללה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לג'יפ.

ברמאללה נערכה בצהריים הפגנה נגד התקפת צה"ל אתמול בעזה. בהפגנה נשמעות קריאות לנקום בישראל על ההתקפה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully