וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: תגלית ארכיאולוגית תחשוף מדוע הפרעונים הפסיקו לבנות פירמידות

21.11.2000 / 12:36

צוות ארכיאולוגים חשף ארון קבורה בן 4,000 שנה באתר חפירות דרומית לקהיר; מבנה הקבר נפרץ עוד בתקופה הפרעונית, והאוצרות שנהגו הפרעונים לקבור יחד עם המת, נשדדו; עם זאת, ניתן ללמוד על התקופה מציורי ההירוגליפים בתוך המבנה

צוות ארכיאולוגים חשף לאחרונה ארון קבורה בן 4,000 שנה, מהתקופה הפרעונית. הקבר התגלה דרומית לקהיר ולטענת הארכיאולוגים, הממצא יכול להסביר מדוע הפסיקו הפרעונים את מנהג בניית הפירמידות, אשר שימשו לקבורת מלכים ונכבדים.

זהמי הוואס, מנהל החפירות באתר, סיפר לסוכנות הידיעות "רויטרס", כי צוות של חוקרים מצרים וצ'כים גילה את הקבר, השייך לאדם מהשושלת הפרעונית השישית, ששלטה במצרים לפני 4,200 שנה. "מדובר בארון קבורה פרטי, השייך לאדם שנקרא אינטי, שופט ושומר העיר העתיקה נחן", סיפר אחד הארכיאולוגים הצ'כים באתר.

מבנה הקבר נפרץ עוד בתקופה הפרעונית, והאוצרות שנהגו הפרעונים לקבור יחד עם המת נשדדו. עם זאת, הכתב ההירוגליפי העתיק והציורים המפורטים הנמצאים במבנה יכולים לספק מידע רב על הקבר, האדם הקבור בו, והשושלת השישית במהלכה הוא חי. שני בניו של אינטי מצוירים על קירות המבנה המאכלס את הקבר, ואישתו מצויירת על התקרה, כאשר היא כורעת ברך לרגליו על בעלה, ומציעה לו מזון ומשקה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully