פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנצלים את החג: כ-150 אלף מטיילים יצאו לאתרי הנופש ולגנים הלאומיים

   המטיילים סיירו באתרי רשות הטבע והגנים, וכ-18 אלף נוספים הגיעו לחופי הכינרת. 5,000 מטיילים ואלפי עגורים בחרו להעביר את החג באגמון החולה קק"ל. הטמפרטורות במגמת ירידה עד ליום חמישי

   מנצלים את החג: כ-150 אלף מטיילים יצאו לאתרי הנופש ולגנים הלאומיים
   צילום: רשות הכינרת

   כ-150 אלף מטיילים יצאו היום (שני), חג סוכות, לאתרי הנופש והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי המטיילים הגיעו בעיקר לגנים הלאומיים קיסריה, ציפורי, מצדה, תל אפק ואשקלון ולשמורות הטבע בניאס, עין גדי, תל אפק, מצדה ולשמורת האלמוגים באילת. מדריכי הרשות הציבו 70 עמדות הסברה ומידע, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, באתרים העמוסים ביותר.

   כמו כן, ברשות הכינרת דיווחו על תפוסה גבוהה בחופים, ומחדר הבקרה של הרשות נמסר כי ל-15 החופים של איגוד ערים כינרת הגיעו עד לשעות הצהריים כ-18 אלף נופשים. סוכות הוקמו ברצועת החוף חלוקים-כורסי-לבנון וברצועת החוף ברינקי-שקמים-צינברי. גם באתרי האטרקציות לאורכו של נהר הירדן דווח על אלפי נופשים.

   עוד בוואלה! NEWS:
   הדיווח על "חטיפה" בצפון התברר כמשפחה - בלי מקום במכונית
   צלילות וקפיצות במים: צפו בלהקת הדולפינים השובבה מול חופי הארץ
   סוכות תשע"ז: אלו זמני כניסת ויציאת החג

   הגן הלאומי ציפורי, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , אטי קוריאט-אהרון, רשות הטבע והגנים)
   הגן הלאומי ציפורי, היום (צילום: אטי קוריאט-אהרון, רשות הטבע והגנים)
   יער שחריה - המלאכים, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , בוריס ולודרסקי, קק"ל)
   יער המלאכים בדרום הארץ, היום (צילום: בוריס ולודרסקי, קק"ל)

   במטרה לשמור על ניקיון החופים במהלך חול המועד, ברשות הכינרת פתחו היום במבצע שנקרא "יצאת נקי - יצאת חינם" בחוף חלוקים, במסגרתו כל נופש האוסף שלוש שקיות אשפה זוכה בחניה חינם. כמו כן, החל ממחר ייערכו סיורים מודרכים על ידי צוותי רשות הכינרת ללא תשלום בשביל סובב כינרת.

   מקרן קיימת לישראל עוד נמסר כי בנוסף לכ-5,000 המטיילים שהגיעו היום לאגמון החולה, גם אלפי עגורים הגיעו בחג לאגמון. חלק מהם ימשיכו בנדידה בקרוב, אולם חלקם צפויים להישאר באגמון למשך החורף כולו. ברשות הטבע והגנים דיווחו כי בצפון ובדרום כבר החלה פריחת החלמוניות,וכי ניתן לצאת לשטח ולחפש את הפריחה שמעידה על חילופי העונות.

   מטיילים באגמון החולה, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , איציק בנדור)
   אגמון החולה, היום (צילום: איציק בנדור)
   חניון קרן כרמל, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , שמעון בן גיגי, קק"ל)
   חניון יער קרן הכרמל, היום (צילום: שמעון בן גיגי, קק"ל)

   כ-80 אלף מטיילים נוספים פקדו את החניונים, הפארקים והיערות של קק"ל בכל רחבי הארץ. יערני קק"ל דיווחו בשעות הצהריים על תפוסה של כ-30% בחניונים במרכז הארץ, כולל יער האילנות, יער אשתאול וצרעה, פארק בריטניה, פארק קנדה ויערות בן שמן. בחניוני הצפון, בהם חניון דרדרה, יער רמות נפתלי, חניון עין זיתים, יער ביריה, חניון יער קרן הכרמל, פארק אידמית ויער בית קשת, נרשמה תפוסה של כ-10%. כמו כן, נמסר כי יער המלאכים הוא אתר קק"ל המתויר ביותר בדרום.

   היום חלה ירידה ניכרת בטמפרטורות, והן יהיו רגילות בעונה. הלילה צפוי להיות מעונן חלקית ומחר, היום הראשון של חול המועד, תחול ירידה נוספת בטמפרטורות, ובערב אף ייתכן גשם מקומי קל בצפון הארץ ובמרכזה. מגמת ההתקררות תימשך ברביעי, והטמפרטורות יוסיפו לרדת בעיקר בהרים. בחמישי מזג האוויר צפוי להיות נאה עם עליה קלה של הטמפרטורות.

   (עדכון ראשון: 13:15)

   אנשים מבלים בים המלח במהלך סוכות, אוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , יואב ראובן)
   נופשים בים המלח, היום (צילום: יואב ראובן)
   נופשים בכינרת, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , רשות הכינרת)
   מטיילים בכינרת, היום (צילום: רשות הכינרת)
   נופשים בכינרת, 17 באוקטובר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , רשות הכינרת)
   מטיילים בכינרת, היום (צילום: רשות הכינרת)