וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים: המלצת "קניה" לריבוע הכחול נכסים ב- 68 שקל

21.11.2000 / 11:52

מחיר היעד שקבע הבנק גבוה ב-37 אחוז מהמחיר הנוכחי של המניה; בבנק מעריכים כי הריבוע הכחול ישראל תמחוק מהמסחר בבורסה את מניות הריבוע הכחול נכסים

בנק הפועלים נתן המלצת "קניה" למניית הריבוע הכחול נכסים והשקעות במחיר יעד של 68 שקל, הגבוה ב-37 אחוז מהמחיר הנוכחי של המניה, העומד על כ-50 שקל.

ריבוע כחול ישראל (המחזיקה בכ-80 אחוז ממניות חברת הבת ריבוע כחול נכסים והשקעות) נרשמה השבוע למסחר בארץ במקביל לארה"ב. האנליסט משה מושקוביץ מבנק הפועלים סבור כי הרישום הכפול יאפשר לחברה הנסחרת בניו יורק להגדיל את מחזורי המסחר הנמוכים ממנה סובלת מניית החברה. עוד הוא מעריך כי בשלב מסויים תצא חברת האם בהצעת רכש למניות ריבוע כחול נכסים והשקעות על מנת למחוק אותה מהמסחר ולהותיר למסחר רק את מניית הריבוע הכחול ישראל.

מושקוביץ מעריך כי המכירות בשנת 2000 יסתכמו ב-3.2 מיליארד שקל (צמיחה של כ-11 אחוז), הרווח הגולמי בכ-875 מיליון שקל, הרווח התפעולי בכ-185 מיליון שקל והרווח הנקי בכ-110 מיליון שקל. הצמיחה בשנת 2001 תסתכם להערכתו בכ-12 אחוז.

הוא מציין עוד בהמלצתו כי מדוחות"יה של ריבוע כחול נכסים והשקעות עולה כי הגידול במכירות היה גבוה יותר מהגידול אצל מתחרתה שופרסל (11.7 אחוז לעומת 8.1 אחוז), וזאת למרות ששופרסל פתחה השנה שטחי מכירה רבים יותר מהריבוע.

השחיקה במכירות של שופרסל נבעה בעיקר מירידה במכירותיהן של החנויות השכונתיות הקטנות יותר. ריבוע נכסים והשקעות המאגדת את החנויות הגדולות בלבד, לא נפגעה מהחלשותן של החנויות הקטנות, ואף נהנתה מגידול גבוה יחסית במכירותיהן של החנויות הגדולות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully