וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממן מבקשת להנפיק מניותיה של חברת הבת לוגיסטיקר

21.11.2000 / 11:33

94 אחוז מהגידול ברווחי ממן נובע מגידול ברווחי חברת הבת; מועצת המנהלים בוחנת אפשרות להעביר אחזקות החברה בלוגיסטיקר לידי בעלי המניות

מועצת המנהלים של חברת ממן מסופי מטען וניטול הודיעה כי היא בוחנת מהלך של העברת אחזקות החברה בחברת הבת "לוגיסטיקר" לידי בעלי המניות ורישום מניות חברת הבת למסחר בבורסה.

היום פרסמה החברה את הדו"ח הכספי שלה לרבעון השלישי השנה. החברה סיימה את הרבעון ברווח נקי של 8.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 7.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המדובר בגידול של כ-18 אחוז.

מתחילת השנה רשמה החברה רווח כולל של 23.9 מיליון שקל, המהווה גידול של 19.3 אחוז לעומת התקופה המקבילה. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון זה בכ-88.7 מיליון שקל לעומת הכנסות של כ-71.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הגידול בהכנסות נובע בעיקר מגידול בכמויות המטענים האוויריים ובהיקף הלקוחות החדשים שהצטרפו לקראת סוף 1999 לפעילות לוגיסטיקר. עוד עולה מהדו"ח כי 94 אחוז מהגידול ברווח נובע מגידול ברווחי לוגיסטיקר. במקביל חלה ירידה בהכנסה הממוצעת של החברה לכל טון מטען המטופל במסוף, וזאת עקב הפחתת תעריפים בסך של 2 אחוז.

יו"ר ממן, נחמה רונן, מציינת כי הליך הפרדת לוגיסטיקר מממן מותנה בבחינה והערכה של עו"ד ורו"ח שהתבקשו לקבוע ולהעריך את שווי החברות. עוד היא מציינת כי ההליך מותנה בכך שאל על תקבל מהרשויות פטור ממס, שיאפשרו לה, במידה ותחל בהליך ההפרטה, למכור את אחזקותיה בממן ולוגיסטיקר ללא תקופת המתנה של שנתיים המתחייבת בחוק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully