האפיפיור ביקר בעיירה שנחרבה ברעש באיטליה: "מציע לכם תפילה"

פרנציסקוס הגיע במפתיע לאמטריצ'ה, העיירה שנפגעה בצורה הקשה ביותר ברעידת האדמה באוגוסט. הוא סייר בין ההריסות ואמר כי "ידעתי שאני רוצה להגיע לכאן, בעיקר כדי להגיד שאני קרוב אליכם"

רויטרס
04/10/2016
צילום: רויטרס, עריכה: אוהד פיטר

האפיפיור פרנציסקוס הגיע היום (שלישי) לביקור מפתיע בעיירה אמטריצ'ה, שבמרכז איטליה, ונחרבה ברעידת האדמה הקטלנית שפקדה את האזור באוגוסט. ברעש, שהורגש גם בבירה רומא המרוחקת 150 ק"מ מהמוקד באמטריצ'ה, נהרגו 297 איש, נפצעו מאות נוספים וכ-2,900 איש איבדו את בתיהם. רוב ההרוגים היו תושבי העיירה.

בוותיקן, ששמרו בסוד על הגעתו, פרסמו תמונות של האפיפיור כשהוא עומד לבדו ומתפלל בהריסות בעיירה, כשפעמון של כנסייה שנותר עומד נראה במרחק. הוא פנה לתושבים מתוסכלים במגפון ואמר כי הוא תכנן לבקר מוקדם יותר, אולם הוא "לא רצה להטריד אף אחד". לדבריו, הוא העדיף להמתין לשיפור במצב, במיוחד לבניית בית ספר זמני לילדי העיירה.

"ואולם מהרגע הראשון, ידעתי שאני רוצה להגיע לכאן, בעיקר כדי להגיד שאני קרוב אליכם, לא יותר מזה. אני מתפלל עבורכם. הקרבה והתפילה שלי הן מה שאני מציע לכם. שאלוהים יברך אתכם", אמר. "ברגע זה של עצבות ושל כאב, הבה נצעד קדימה בזמן שאנחנו זוכרים את יקירנו שמתו כאן מתחת להריסת".

רעידת אדמה באיטליה - סיקור מיוחד
9 נשמות – פחות אחת: חתול שרד 16 ימים בהריסות הרעש באיטליה
לאחר רעידת האדמה: באיטליה חוששים מחדירת המאפיה למאמצי השיקום

עוד בוואלה!

השתלת הכליה היתה רק תחילת הדרך: טור אישי על היום שאחרי

בשיתוף האגודה לזכויות החולה
פעמון הכנסייה ששרד נראה ברקע. האפיפיור באמטריצ'ה, היום(צילום: רויטרס)
האפיפיור באמטריצ'ה, היום(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully