וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת החינוך של הכנסת: ספר ללימוד היסטוריה מוטה לטובת הפלסטינים

21.11.2000 / 9:30

קוראת להחרימו מכיוון שלטענת חבריה הושמטו ממנו פרקים חשובים בתולדות העם היהודי, דתו ומורשתו; ח"כ בוים: הציונות מוצגת כאילו ביצעה פשעים לעם הפלסטיני; ח"כ קליינר: התמונה היחידה בספר ממלחמת העצמאות היא תמונה של ילדי פליטים פלסטינים בירדן

ספר היסטוריה חדש לתלמידי תיכון עורר אתמול סערה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת. הוועדה, בראשות חבר הכנסת זבולון אורלב, קראה להחרים את הספר "עולם של תמורות", בגלל שלטענתה הושמטו ממנו פרקים חשובים בהיסטוריה היהודית. חברי הוועדה טוענים שהספר עושה עוול לציונות, וחסרים בו פרקים חשובים בתולדות העם היהודי, דתו ומורשתו, השואה, הציונות, יהדות התפוצות ומדינת ישראל.

יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, פרופ' מישל אביטבול, קרא לחברי הוועדה לא לגנוז את הספר, מכיוון שלדבריו הוא מבוסס על דו"ח ועדת שנהר, שקראה לשלב את לימוד ההיסטוריה היהודית בתולדות העמים. רוב החברים בוועדה הביעו תרעומת על כך שההיסטוריה בספר מוצגת באופן מוטה לטובת הפלסטינים.

ההיסטוריון ד"ר מאיר פעיל, אמר כי מלחמת העצמאות מוצגת בספר בצורה שערורייתית, וכי חסרים בו דברים הכרחיים כמו השואה וניצחון הציונות. ח"כ יורי שטרן אמר כי הספר אינו אובייקטיבי, בייחוד בנושאים הקשורים לפלסטינים. ח"כ זאב בוים אמר כי בספר ישנה מגמה להציג את הציונות כאילו ביצעה פשעים לעם הפלסטיני. ח"כ מיכאל קליינר אמר כי התמונה היחידה בספר ממלחמת העצמאות היא תמונה של ילדי פליטים פלסטינים בירדן.

דוברת משרד החינוך, רבקה שרגא, מסרה כי מנכ"ל המשרד, שלומית עמיחי, ביקשה למנות צוות שיבחן את הספר ואת טענות ועדת החינוך. היא הוסיפה כי מאחר והספר כבר נרכש על ידי התלמידים, אין כוונה להחליפו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully