כיבוי אורות: בירת איסלנד הוחשכה לצפייה בזוהר הצפוני

המועצה ברייקיאוויק כיבתה השבוע את תאורת הרחוב למשך שעתיים כדי לאפשר לאנשי העיר ליהנות מהחיזיון המרשים ללא הפרעה. התושבים נקראו להצטרף ולכבות את האור גם בבתיהם

סוכנויות הידיעות
01/10/2016
ספק 500

האורות ברייקיאוויק, בירת איסלנד, כבו השבוע כדי לתת לתושבים הזדמנות ליהנות מאחד החזיונות המרשימים של שמי הלילה - הזוהר הצפוני. מועצת רייקיאוויק הודיעה ביום רביעי כי תאורת הרחוב תהיה כבויה במשך שעה במרכז העיר ובכמה אזורים נוספים מהשעה 22:00 כדי לעצור את "זיהום האור" שמפריע לצפות בשמים. בנוסף לכך, עודדו במועצה את תושבי העיר להצטרף ולכבות גם את האורות בבתים.

אלא שהעיתוי לא היה מוצלח והזוהר הצפוני לא האיר את שמי רייקיאוויק כפי שציפו. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי המועצה החליטה להאריך את כיבוי האורות עד חצות כדי לאפשר לתושבים לצפות ללא הפרעה במחזה שלו חיכו בקוצר רוח.

עוד בנושא:
תיעוד מרהיב: כך נראה הזוהר הצפוני מהחלל החיצון
הטבע בשיאו: צפו בלוויתנים משחקים לאור הזוהר הצפוני

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

מוגש מטעם New Feet
"כיבוי תאורת הרחוב היה מחווה גדולה". הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, אינסטגרם)
"זה היה מוצלח מאוד". הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, אינסטגרם)

תושבי העיר היו עדים לכמה מחזות מרהיבים בימים האחרונים, שחלקם אף תועדו. "כיבוי תאורת הרחוב היה מחווה גדולה מצד מועצת העיר", אמר לרשת BBC האסטרונום סיבר הגלי ברגאסון. "אני מקווה שזה ייעשה לעתים קרובות. זה היה מוצלח מאוד, במיוחד עבור מי שהיה סבלני מספיק כדי לחכות שהאורות יופיעו". הוא הוסיף כי "זה גם מעודד יותר אנשים לצאת החוצה ולהביט בשמים, וזה נהדר".

תופעת הזוהר הצפוני, אורורה בורליס, שנראית באזורים הקרובים לקוטב הצפוני, כמו גם אורורה אוסטרליס – מקבילתה הדרומית – מתרחשת כאשר אלקטרונים ופרוטונים טעונים בשדה המגנטי של כדור הארץ מתנגשים עם אטומים ניטרליים בחלקה העליון של האטמוספירה.

הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, אינסטגרם)
הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, אינסטגרם)
הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, טוויטר)
הזוהר הצפוני ברייקיאוויק, השבוע(צילום: צילום מסך, טוויטר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully