וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"עשרות מתאבדים פלסטינים ממתינים להוראה לבצע פיגועי תופת בישראל"

21.11.2000 / 8:42

כתב עת בריטי: המסגדים בעזה הם המקום הנפוץ ביותר להכשרת מתאבדים; השהידים לעתיד עוברים אימונים ללימוד השפה העברית והמנהגים המקובלים בארץ; הרשות יכולה לספק להם אישורי כניסה לישראל; בכיר במודיעין הישראלי: החמאס להוט לבצע פיגועים בגלל שאיבד את השליטה ברחוב

מאת שי שריג

גורמי מודיעין מערביים מעריכים, כי ברשות הפלסטינית יש לפחות 70 מתאבדים פוטנציאליים, שעברו הכשרה לקראת ביצוע פיגועי התאבדות בתוך ישראל. חלקם ממתין כבר למעלה משנתיים לקבל הוראה לצאת לפעולות.

ממחקר המתפרסם בכתב העת הבריטי " JANES INTELLIGENCE REVEW",
המתבסס על דיווחים מודיעיניים, עולה כי "כניסת כוחות ישראליים לשטחי הרשות בניסיון לכבוש אותם מחדש יגבה מישראל מחיר יקר ביותר בנפש וברכוש". כותב המחקר, אנדיר סטרינברג, טוען כי בידי הרשות הפלסטינית אמצעי לחימה מגוונים, שיכולים להספיק לה ללמעלה מחודשיים של לחימה רצופה.

המסגדים בעזה הם המקומות הנפוצים ביותר להכשרת מתאבדים להקריב את חייהם. לאחר מכן עוברים המתאבדים אימון בהפעלת מטעני חבלה ולומדים היטב את אורח החיים הישראלי, את המנהגים המקובלים ואת השפה העברית, באופן המאפשר להם לנוע בחופשיות מבלי לעורר חשדות כלשהם.

הרשות הפלסטינית, צוין במחקר, יכולה לספק למתאבדים את האישורים הדרושים על מנת שיוכלו להיכנס לשטחי ישראל ולנוע בתוכם ללא חשדנות כלשהי מצד האזרחים או כוחות הביטחון הישראלים. אחד האמצעים הנוחים להעברת המתאבדים ממקום למקום הוא שימוש במכוניות גנובות הנסחרות בין ישראלים לפלסטינים.

בתוך כך אמר היום קצין בכיר באגף המודיעין של צה"ל כי "ארגון החמאס נחוש לבצע פיגוע בישראל כיוון שאיבד את השליטה ברחוב הפלסטיני לטובת אנשי הפתח". הקצין, שאמר את הדברים בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הוסיף כי מנגנון הטרור הנוכחי מנוהל על ידי בכירי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, והם מעורבים בניהול הפיגועים, כך דווח בגלי צה"ל.

"קיימת אפשרות לעליה בדרגת הטרור, בין השאר בהפעלת מכוניות תופת", ציין הקצין והוסיף כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ינמיך האש אם יראה רשימת הישגים מדיניים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully