פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלוהים ציווה עליו לחפור בור לפני 18 שנה - ומאז הוא לא הפסיק

   אדם חופר בור בג'ונגל כבר 18 שנה, כשלדבריו הוא ממלא אחר בקשת האל. כתב שנשלח למנהרה התקשה לנשום באמצע הדרך ויצא משם במהירות. "רק לי מותר להגיע לסוף המנהרה, כי אני השליח של אלוהים", הסביר החופר

   אלוהים ציווה עליו לחפור בור לפני 18 שנה - ומאז הוא לא הפסיק

   רבים מאמינים שסנטיאגו סאנצ'ז בן ה-69 איבד את זה לגמרי, אולם הוא טוען שלפני 18 שנה נגלה בפניו אלוהים וציווה עליו לחפור בור בג'ונגל - ומאז הוא פשוט לא הפסיק לחפור.

   סאנצ'ז יוצא אל המנהרה שלו שנמצאת באוסולוטאן, שבאל סלוודור, בסביבות 3 בלילה. בכל פעם שהוא חוזר הביתה, הוא נושא עמו 40 ק"ג של אבנים ופסולת. בשיחה עם כתב יוניוויז'ן, ארנסטו ריוואס, סאנצ'ז הסביר: "מה שאני עושה הוא תוצר של התגלות רוחנית מאלוהים". הוא רואה בזה עבודת קודש, לה הוא מקדיש כל שעה פנויה בחייו. כתב יוניוויז'ן, שנכנס למנהרה כדי לבחון מקרוב את עבודתו של סאנצ'ז, לא הצליח להגיע לסופה ונאלץ לצאת משם באמצע הדרך כי התקשה לנשום. סאנצ'ז לא מופתע: "רק לי מותר להגיע לסוף המנהרה, כי אני השליח של אלוהים".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   סנטיאגו סאנצ'ז חופר בור כבר 18 שנה (צילום מסך)

   אשתו, איזבל ונטורה, מודה שרבים מעבירים ביקורת על בעלה וחושבים שהוא משוגע. הוא משיב לטענות האלה בקור רוח: "אתה לא יכול לדעת מה אלוהים ידרוש ממך". מאחר שרק סאנצ'ז מצליח להגיע עד לסוף המנהרה שלו - הוא היחיד שיודע עד כמה עמוקה היא. בהתחשב בעובדה שהוא חופר שם כבר 18 שנה, אולי עדיף להגיע לשם ברכב.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   רק סאנצ'ז מצליח להגיע עד סוף המנהרה - מבלי להשתמש במסיכת חמצן (צילום מסך)
   אדם חופר בור 18 שנה (צילום מסך)
   עד שאלוהים יורה לו להפסיק (צילום מסך)

   עוד ב"אסור לפספס":

   כשאתם רואים גוש שחור על השביל באוסטרליה אתם יודעים שזה יגמר רע
   חולני: צעירות זימנו רוח רפאים ונאלצו לעבור טקס גירוש שדים מצמרר