וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק קורא לאחדות; האופוזיציה: אנחנו לא מאמינים לו

21.11.2000 / 7:27

שעה לאחר הפיגוע אתמול, החל ראש הממשלה לטלפן לראשי האופוזיציה, וביקש מהם להצטרף להקמת ממשלת חירום; רוב חברי האופוזיציה מתנגדים; כרגע זוכה לתמיכה הצעת אלי ישי להקים "קבינט חירום", בו יישבו ראש סיעות האופוזיציה; צעקות וקריאות גנאי בדיון בכנסת

בכירים במפלגת העבודה מדווחים על חידוש המגעים להקמתה של ממשלת אחדות, אולם יושב ראש האופוזיציה, אריאל שרון, טוען שמדובר בתרגיל פוליטי, וכי ניסיונותיו של ברק אינם כנים. במקביל, מציעה ש"ס, בתמיכת מרצ, הקמת קבינט חירום, בו יישבו ראשי סיעות האופוזיציה בלבד.

מייד לאחר שהגיעו הידיעות על הפיגוע אתמול בכפר דרום, החל ראש הממשלה אהוד ברק במאמצים להקמת ממשלת אחדות, כך מפרסם היום "מעריב". ברק טילפן לראשי הסיעות בכנסת, עידכן אותם על הפיגוע, ושוחח עימם על ממשלת אחדות. עם זאת, באופוזיציה שוררת תחושה של חוסר אמון לגבי כנות כוונותיו של ברק, ובכירים טוענים כי מדובר בתרגיל פוליטי בלבד. חברי מפלגת העבודה הביעו ביקורת על ניסיונותיו של ברק, והביעו חשש כי הוא מוביל לתהליך שבסופו יצטרך להכריז על בחירות.

ניסיונותיו של ברק, בכל אופן, לא ממש מצליחים בשלב זה. לאחר ששרון דחה בתוקף את הצעת ברק, יו"ר ש"ס, אלי ישי, טען כי הוא מוכן ללכת רק "לקבינט חירום", כינס ברק את כל ראשי האופוזיציה לדיון נוסף. "צריך לעמוד מאוחדים במאבק נגד הטרור", אמר ברק, אולם שרון ענה לו כי "יש ללכת בדרך אחרת, שבמרכזה התנגדות מוחלטת לכל מה שנחתם והוסכם באוסלו, קמפ-דיוויד ו-וואי. יש להכריז על מלחמה עיקשת בטרור ולא להסתפק רק בפעולות תגמול ונקם. כל זמן שלא ימולאו תנאים אלה אין מקום לדבר על אחדות", אמר שרון.

יו"ר המפד"ל הרב יצחק לוי, ויו"ר ישראל בעליה נתן שרנסקי, תמכו באחדות, אולם לא בתנאים הקיימים. יו"ר שינוי, טומי לפיד, אמר כי יסכים לממשלת אחדות, רק אם הליכוד יצטרף אליה.

ליברמן: "ביילין הוא הפודל של ברק"

חבר הכנסת אביגדור ליברמן מישראל ביתנו עורר אתמול סערה בכנסת לאחר שהציע לאהוד ברק ולשמעון פרס לזכור את גורלם של שליטי ממשל וישי בצרפת, שנידונו לאחר המלחמה למוות בעוון בגידה. ליברמן המשיך במתן דוגמאות מההיסטוריה, והשווה את ברק למשתפי הפעולה עם הנאצים. ליברמן כינה את פרס "לוזר מקצועי שהצליח בחתרנות בלתי נלאית להפוך את כל הממשלה ללוזרים, ועכשיו הוא מנסה להפוך את כל עם ישראל ללוזרים". על ביילין אמר ליברמן כי הוא הפודל של פרס, כוי "המאפיין של פודל הוא שהוא תמיד רץ לפני אדונו ומנסה למשוך אותו לחורים שונים".

בתגובה אמרה השרה דליה איציק כי דברי ליברמן הם דברי הסתה ובלע, הדורשים ועדת חקירה. חברת הכנסת זהבה גלאון, יו"ר סיעת מרצ, אמרה כי "מילים כאלה הופכות אחר כך לדברי בלע".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully