וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל ממשיכה להתנגד לשיגור משקיפים בינלאומיים לאזור

21.11.2000 / 7:24

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, נפגש אתמול בנפרד עם שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי, והמשקיף הפלסטיני, נאסר אל קידווה; הפלסטינים הבהירו שלא יסכימו להצבת כוח מטעם גוף אחר וטוענים: לא צריך לקבל את הסכמת ישראל לכך; האמריקאים מנסים למצוא פתרון יצירתי

ישראל ממשיכה להתנגד בכל תוקף לשיגורם של משקיפים בינלאומיים לשטחים, כך הבהיר אתמול שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי, בפגישה עם המזכ"ל, קופי ענאן. ענאן נפגש אתמול בנפרד עם לנקרי ועם המשקיף הפלסטיני, נאסר אל קידווה.

בתום הפגישה בין לנקרי לענאן הסכים השגריר הישראלי לומר רק כי "הפגישה היתה מועילה", ושהוא ייפגש עם ענאן פעם נוספת בעתיד הקרוב. דובר רשמי של ישראל באו"ם הבהיר כי ישראל מתנגדת לכל נוכחות בינלאומית בשטחים, אך דיפלומטים מדווחים כי מספר פקידים ממשלתיים שקלו את העניין, אולם טרם הגיעו להחלטה.

הפלסטינים מצידם דורשים כי מועצת הביטחון של האו"ם תשלח לאזור 2,000 משקיפים בינלאומיים, לא חמושים. אל קידווה אמר כי לא דרושה לכך הסכמת ישראל. "זהו סכסוך בינלאומי, לא פנימי", הוא אמר לכתבים. הוא הוסיף כי הפלסטינים דורשים שהמשקיפים יהיו מטעם האו"ם בלבד ולא מטעם גופים אחרים.

ארה"ב מנסה בכל כוחה למצוא את הנוסחה שתסלול את הדרך להצבת המשקיפים באזור, וגם אתמול הבהירו פקידים רשמיים בממשל כי הכוח הבינלאומי לא יישלח לאזור ללא הסכמת ישראל. מצד שני חוששים האמריקאים מהטלת וטו במועצת הביטחון אם זו תחליט על שיגור המשקיפים, מכיוון שאז עלול הדבר לפגוע ביכולתה להצטייר כמתווך הוגן בין הצדדים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully