"מתחשבים בשכנים": בבית צפאפא שבירושלים ינמיכו את המואזין

לאחר דיונים ארוכים, הסכימו מנהיגי בית צפאפא ואנשי שכונת גילה הסמוכה על התקנת רמקולים שיאפשרו את הנמכת קריאת המואזין ו"ישפרו את איכות החיים". "הקוראן אומר לא להפריע לשכן"

"כשאתה מוכתר אתה צריך להתייחס לשכנים". אנשי בית צפאפא וגילה בפגישה במטה משטרת מוריה

בזכות שיתוף פעולה הדוק ולאחר שיח ארוך, הסכימו המוכתרים של שכונת בית צפאפא שבדרום ירושלים ותושבי שכונת גילה הסמוכה על התקנת רמקולים קטנים להשמעת קול המואזין ברחובות הכפר, ועל הנמכת עוצמת הרמקולים הגדולים שעל צריחי המסגדים. כך, תושבי השכונות גילה, פת ותלפיות לא ישמעו יותר את קריאת המואזין, הבוקעת חמש פעמים ביום מצריחי שלושת המסגדים שבשכונה.

בפגישה משותפת שהתקיימה ביום ראשון במשרדי מרחב מוריה של משטרת ירושלים, סיכמו שני הצדדים על הפתרון שבעקבותיו, אומרים אנשי גילה, תשתפר משמעותית איכות חייהם. "כשאתה מוכתר אתה צריך להתייחס לשכנים ולעשות מאמץ", סיפר לוואלה! NEWS מוחמד עליאן, מוכתר השכונה. "בית צפאפא נמצאת כאן עוד לפני גילה ופת, והמסגדים קיימים עוד לפני 1948, אבל אנחנו מסתכלים על המצב הקיים".

עוד בוואלה! NEWS:
ערב ראש השנה: עלייה במספר האזרחים הוותיקים - כרבע חיים בגפם
כך הפכו הפרסומות לפני החדשות לחלק מפרשת השחיתות בישראל ביתנו
אישום: תקפה נהגי מוניות ערבים ואיימה "לשרוף כמו אבו חדיר"

טוב לדעת (תוכן מקודם)

איסטנבול פתוחה - זה הזמן לפתרון טבעי וקבוע להתקרחות גברית

חברת איילת גייר
לכתבה המלאה
עלותו של הפתרון: כמאה אלף שקלים. אנשי בית צפאפא וגילה בפגישה במטה משטרת מוריה
"בית צפאפא נמצאת כאן עוד לפני גילה ופת, והמסגדים קיימים עוד לפני 1948, אבל אנחנו מסתכלים על המצב הקיים"

"בעיית המואזין" מעסיקה תושבים בשכונות תפר רבות בירושלים וברחבי הארץ. עד שהגיעו לעמק השווה עם שכיניהם, ניסו תושבי בית צפאפא להנמיך את הקול של הרמקולים המרכזיים בצריחי המכרזים, אך ללא הועיל. "אנשי המסגד לא עושים דווקא, זה חלק מהאסלאם. מנגד, הקוראן אומר לא להפריע לשכן, זה חלק מהאמונה, אז אנחנו הולכים לפי הדת", אמר עליאן. "אם יהיו מתנגדים למהלך בכפר אסביר להם שדווקא ככה, עם הרמקולים הקטנים, קריאת המואזין תגיע לכל מי שרוצה לשמוע אותה בכפר".

"הטענה העיקרית של תושבי הכפר הייתה שרמת הכריזה גבוהה כי אחרת היא לא מגיעה לכל פינות השכונה", הסביר יו"ר המנהל הקהילתי בשכונת גילה, עופר איובי. "כך עלה רעיון הרמקולים הקטנים שיותקנו ברחובות ויופנו אל השכונה". לדבריו, "פתרון למשברים מהסוג הזה יכול להגיע רק על ידי הידברות וסובלנות. אנחנו מנהלים התדיינות בנושא כבר שנתיים. מדובר בסוגיה שמפריעה לאיכות החיים של אלפי תושבים. אנחנו לא נגד הפולחן, אלא נגד רמת הכריזה".

"לא מתנגדים לפולחן, אלא לכריזה". שכונת גילה (צילום: רויטרס)

המהלך, שעלותו מוערכת בכמאה אלף שקלים, צפוי לצאת לפועל בחודשים הקרובים, ואת התקציב ליישומו מקווים שני הצדדים לגייס מהעירייה. "יש לנו את הפתרון, עכשיו צריך לממן אותו. אנחנו מצפים ומאמינים שעיריית ירושלים תסייע במימון. מדובר בסכום מזערי כדי לתת איכות חיים לעשרות אלפי תושבים", אמר איובי.

בדיונים בין תושבי שתי השכונות השתתפו גם מנהלי הרובע מטעם עיריית ירושלים, אך לא התחייבו בשם העירייה לסייע במימון. "העירייה אמרה בעניין הזה שהיא רוצה לעזור, ותיתן תקציב. אני מקווה שהיא תעמוד בזה", הוסיף עליאן. בינתיים, סיפר איובי, כאות של רצון טוב בחגים הקרובים, בהם עוד לא תותקן המערכת החדשה, הסכימו אנשי בית צפאפא להנמיך את רמת הרמקולים למינימום כדי להתחשב בשכניהם הצמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully