וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות בארה"ב: בית המשפט דחה את ההכרעה בשאלת ההצבעה הידנית

21.11.2000 / 4:50

לא ידוע מתי יוחלט האם לכלול את תוצאות הספירה הידנית החוזרת, המתנהלת במספר מחוזות בפלורידה, במניין הקולות הכללי; אילו היה בית המשפט מבטל את הספירה הידנית - בוש היה מוכרז אתמול כנשיא; עד ה-12 בדצמבר, יש להעביר את שמות האלקטורים של פלורידה

בית המשפט העליון במדינת פלורידה החליט אתמול לדחות את ההכרעה בשאלה, האם לכלול את תוצאות הספירה הידנית החוזרת, המתנהלת במספר מחוזות בפלורידה, במניין הקולות הכללי או להתעלם מהן. לא נקבע מתי תתקבל החלטה בנושא.

הדחייה התקבלה לאחר דיון שארך כשעתיים וחצי, במהלכו שטחו נציגי המחנה הדמוקרטי והרפובליקני את טענותיהם. מחוץ לכתלי בית המשפט התנהלו הפגנות של אזרחים משני המחנות.

השופטים רוצים ככל הנראה לא להתערב בתהליך הדמוקרטי הטהור, אך המייגע. סקרים מראים כי גם הציבור האמריקאי טרם איבד את סבלנותו מתהליך ספירת הקולות, וכי רובו רוצה למצות אותו עד תום.

תאריך יעד החדש כעת הוא ה-12 בדצמבר, שעד אליו יש להעביר את שמות חבר האלקטורים (הנציגים) של פלורידה, לצורך השתתפותה בקולג' האלקטורים, המורכב מ-538 אלקטורים בסך הכל. במידה והדבר לא יבוצע, לא ייחשבו 25 האלקטורים של פלורידה במניין הכללי.

נכון להיום, על פי ספירה לא רשמית, בוש מוביל בכאלף קולות על יריבו הדמוקרטי, אל גור. לטענת אנשי המחנה הרפובליקני, הספירה הידנית פותחת פתח לרמאויות ולתוצאות לא אמינות. הדמוקרטים, מן העבר השני, טוענים כי רק הספירה המפרכת של כל קול תביא לתוצאות המדויקות, האמיתיות וההוגנות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully