וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בת 14 הגישה תלונה נגד יעקב העליון

27.10.2002 / 0:02

המשטרה פתחה בחקירה נגדו בעקבות תלונתה על תקיפה מינית; אחותה בת ה-22 התלוננה נגדו כבר בשבוע שעבר; האם מעריכה: יעל העליון התאבדה לאחר שסיפרתי לה על מעשיו של בעלה

משטרת מרחב ירקון פתחה בסוף השבוע בחקירה נגד יעקב העליון - בעלה של יעל העליון ז"ל, שהיתה מנהלת בית הספר לאמנויות בתל אביב. החקירה נפתחה לאחר שהנערה בת ה-14, שסירבה להתלונן נגדו על תקיפה מינית, הגישה שלשום נגדו תלונה במשטרה. כמה ימים קודם לכן התלוננה במשטרה גם אחותה, בת 22, על כך שיעקב העליון תקף אותה מינית כשהיתה קטינה.

אימן של הנערות סירבה להתלונן עד כה בשל הרעש התקשורתי שהיה סביב הפרשה, אך חזרה בה וסיפרה במשטרה כי היא סבורה שיעל העליון התאבדה לאחר שהיא סיפרה לה על מעשיו של בעלה. בקול ישראל דווח כי העליון מאושפז בבית חולים, והוא צפוי להיחקר בקרוב.

כתבי "הארץ" רוני זינגר, חיים שדמי וראלי סער מוסיפים:

ביום רביעי שיגרו הורי הבנות מכתב לכלי התקשורת ממנו עולה כי אין בכוונתם להגיש תלונה נגד יעקב העליון בעניין. במכתב ביקשו ההורים להפסיק את "מחול השדים" המתרחש סביב הבנות. ההורים שלחו את המכתב באמצעות עורך דינם, חיים משגב. בין היתר נכתב בו כי למשפחה אין "כל עניין במה שעולה או יעלה בגורלו של יעקב העליון. המשפחה אינה מעוניינת בכל חשיפה פומבית או במיצוי הדין עם מי שפגע בילדה, דבר שמחייב מסירת עדויות במשטרה ומסירת עדות בבית המשפט על כל הכרוך בכך".

תלונתה של האחות הגדולה הוגשה ביום ראשון שעבר, לצד מסירת עדותה על השתלשלות המקרים. עם זאת, במשטרה אומרים כי המקרה החמור יותר מבין השניים הוא של האחות הצעירה, ולכן המתינו שזו תתאושש ותגיש גם היא את תלונתה. המעשים האמורים במקרה של האחות הגדולה, הם בגדר הטרדה מינית, לכאורה. העליון הביע בפניה את כוונותיו ורצונותיו המיניים בקשר אליה, ואף ניסה, על פי החשד, "לשלוח ידיים" לעבר חזה, אלא שהצעירה התנגדה והפסיקה את מעשיו. במקרה של אחותה המעשים לכאורה מוגדרים כחמורים יותר, גם בשל גילה הצעיר, אך גם בשל אופיים. האחות הצעירה מקבלת סיוע פסיכולוגי ועזרה, בין היתר, מהמרכז לנפגעות תקיפה מינית.

"היא מעדה כשטיפסה על שרפרף"

יעל העליון, בת 64, שניהלה וייסדה את בית הספר לאמנויות בתל אביב, נמצאה ללא רוח חיים ב-12.10 מתחת לחלון דירתה שבקומה השמינית של בניין דירות במרכז תל אביב. את גופתה גילה בעלה יעקב, סופר ובעבר כתב "מעריב". לאחר מותה סיפר בעלה, כי יצא מהמקלחת וחיפש את אשתו. כשהביט דרך חלון אחד החדרים גילה את גופתה שרועה למרגלות הבניין. הוא אמר שלדעתו מעדה ונפלה מהחלון כאשר טיפסה על שרפרף כדי להביט על הנוף. כאבי גב חזקים שהטרידו אותה באחרונה חייבו אותה, לדבריו, בשימוש בכמות גדולה של משככי כאבים. אלה, לגרסתו, כנראה טישטשו אותה, ולכן איבדה את שיווי המשקל.

המשטרה לא תמכה בגרסת הבעל. כבר בערב הראשון סיפרו שוטרים, באופן לא רשמי, כי להבנתם מדובר בהתאבדות ולא בתאונה. הם הניחו שקפצה אל מותה. "יש דברים שאומרים לעיתונות, ולמשטרה אומרים דברים אחרים", אמר אחד הקצינים. יעל העליון, הוא אמר, קפצה אל מותה בכוונה. בבדיקה הפתולוגית הראשונית לא נמצאו סימנים המאששים את גרסת הבעל. הבדיקה שללה גם גרסה שהופצה ולפיה מחלה סופנית הביאה את העליון להתאבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully