הימין זועם, אבל בפנימייה הצבאית המיתולוגית דווקא בעד סגירתה

למרות הביקורת שנשמעה בבית היהודי על סגירת "אור עציון", חלק מבוגרי הפנימייה חושבים שהמהלך נכון. "לוקחים חבר'ה מורעלים, שרובם גם ככה היו מגיעים לקצונה, ומשקיעים בהם סכומי עתק"

אמרי לוי סדן
02/09/2016
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
"עליתי למדינה רבע מיליון שקלים במהלך לימודי התיכון שלי"(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ההחלטה על סגירת הפנימייה הצבאית המיתולוגית "אור עציון" שבאזור קריית מלאכי הביאה לביקורת מצד נציגי מפלגת הבית היהודי, שרת המשפטים איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט, שטענו כי יש להמשיך את פעילותו של המוסד החינוכי המזוהה עם הציונות הדתית. אולם בוגרים של הפנימייה הצבאית לא בהכרח שותפים לביקורת של נציגי הציבור הדתי לאומי.

"לוקחים חבר'ה מורעלים, שרובם ככל הנראה גם ככה היו מגיעים להיות קצינים, ומשקיעים בהם סכומי עתק", אמר לוואלה! NEWS אלעד לוי, בן 31, בוגר המכינה ששירת כקצין בחטיבת כפיר. לוי אף ציין את הליך הקבלה לפנימייה הכולל סינון של מועמדים רבים, הגורם לכך שהחניכים שיתקבלו לפנימייה יהיו אלו שרוצים מראש להתגייס לשירות צבאי משמעותי.

טוב לדעת (מקודם)

לנצח את הכאב בלי חשש: בי-קיור לייזר במבצע התנסות חסר תקדים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
טען שיש להמשיך את פעילות המוסד. בנט(צילום: פול צלמים, אוהד צויגנברג)

לדברי לוי, "הפנימייה באור עציון מכניסה רק חבר'ה ברף מסוים, ומתוך מאות פונים בכל שנה מתקבלים כמה עשרות בודדות. יש פנימיות צבאיות אחרות כמו הפנימייה שהייתה בצריפין שנסגרה לא מזמן. שם מדובר על אוכלוסייה קצת יותר חלשה".

על סגירת הפנימייה אמר לוי כי "יש לי רגשות מעורבים לגבי זה. אני מעריך את הפנימייה שגדלתי בה ועשתה בי שינוי משמעותי כנער פוחז. מצד שני, אני לא חושב שזה מקום שהמדינה הייתה צריכה לתקצב. אני עליתי למדינה רבע מיליון שקלים במהלך לימודי התיכון שלי. בסופו של דבר אתה לוקח קבוצה של חבר'ה מורעלים שעברו את הסינון, חבר'ה שככל הנראה היו מגיעים לקצונה, ופשוט שופך עליהם רבע מיליון רק כדי לוודא את זה – וגם זה לא תמיד מצליח".

שר הביטחון אביגדור ליברמן(צילום: ערן גילווארג)

גם בקבוצת הווטסאפ של בוגרי הפנימייה נרשמו תגובות מעורבות לאור ההודעה על סגירתה. היו כאלו שכתבו כי מדובר במהלך נכון, וזאת על רקע הספק בדבר נחיצותו של מוסד חינוכי-צבאי שיפעל כבר בגיל התיכון. רבים מהם ציינו את התרומה של המכינה לחייהם, אולם רבים הטילו ספק בכך שתרומה זו מצדיקה את פעילותה.

"זה מקום שתרם לי המון, אבל לא כולם מגיעים לשם מתוך תחושת שליחות", סיפר אחד מבוגרי המכינה. "יש כאלו שמגיעים לשם כי זה לא עולה כסף, ולמשפחה שלהם אין את המשאבים לשלוח את הבן שלהם למוסד אחר. אני לא בטוח שזה אומר שזה פסול, כי כן מדובר במקום שמקדם המון אנשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully