וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: מרבית המנהלים עוקבים אחר הגלישה בשעות העבודה

24.10.2002 / 18:35

שני שליש מהמעסיקים באירופה בודקים לאיזה אתרים נכנסים עובדיהם; המנהלים חוששים מפגיעה בפריון העבודה ומתביעות משפטיות; סקר אחר קבע כי שליש מהמנהלים דווקא מעודדים גלישה

מרבית המנהלים באירופה עוקבים אחר השימוש באינטרנט של עובדיהם במהלך שעות העבודה. מסקר שערכה חברת "דטה מוניטור" בקרב חברות באירופה עולה, כי שני שליש מהמעבידים עוקבים אחר השימוש באינטרנט של עובדיהם, מכיוון שהם רואים בגלישה הפרעה לעבודה. המנהלים מעוניינים במיוחד לגלות לאילו אתרים גולשים העובדים, ובעיקר אם הם לא קשורים לענייני עבודה כמו אתרי פורנו.

בבי.בי.סי פורסם, כי עיקר דאגתם של מנהלי החברות היא שהגלישה תוביל לירידה בפריון העבודה, ולעיתים אף להסתבכות משפטית. המנהלים מנסים למצוא דרכים לשלוט בתכנים אליהם יש לעובדים גישה. 40 אחוז מהמעסיקים הודו כי הם עוקבים בקביעות אחר הרגלי הגלישה של עובדיהם.

לפחות מחצית מהחברות שהשתתפו בסקר דיווחו, כי חסמו גישה לאתרים מסוימים, בעיקר אתרי פורנוגרפיה. המנהלים חוששים מאוד מכך שעובדים אחרים יתלוננו שבגלל עמיתיהם, הם נחשפים לתוכן הפוגע בהם ועשויים לתבוע את החברה. הדאגה המשנית של המנהלים היא הזמן שאותו מקדישים העובדים לגלישה באינטרנט במהלך שעות העבודה. "חברות רבות הבינו שהאינטרנט יכול לגרום להפרעה יותר מלייעל את העבודה", אמר אחד מעורכי הסקר.

בסקר השתתפו 200 חברות אירופאיות, ונתוניו עמדו בסתירה לנתונים שעלו מסקר קודם שנערך בבריטניה. הסקר הקודם קבע כי למחצית מהחברות הבריטיות אין מושג לאן גולשים העובדים בשעות העבודה. עוד פורסם, כי אחד מכל שלושה מנהלים מעודדים את השימוש ברשת למטרות שאינן קשורות לעבודה, כדי לייצר סביבת עבודה חיובית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully