וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האמא של הכבשה דולי עוברת למוזיאון

20.11.2000 / 13:28

הכבשה "מוראג" שמתה השנה, פוחלצה ומוצגת לראווה במוזיאון בבריטניה; הכבשה שובטה מתאי עובר לפני חמש שנים, ובעקבות הישג זה נוצרה הכבשה דולי, שהיא הראשונה שנוצרה מתאים בוגרים; התגלית, שהוכיחה שניתן לשכפל יצורים חיים, הסעירה בזמנו את העולם


המוזיאון המלכותי של אדינבורג בבריטניה קיבל בימים האחרונים מוצג לא רגיל: כבשה מפוחלצת. הכבשה, מוראג, נתרמה על ידי המדענים שיצרו את הכבשה המשובטת דולי, שהסעירה בזמנה את העולם. מוראג ואחותה התאומה מייגן שובטו מתאי עובר ב-1995 על ידי חוקרים במכון רוסלין בסקוטלנד. הישג זה הוביל אחר כך ליצירת הכבשה דולי, היונק הראשון ששובט מתאים בוגרים.

מוראג מתה מזיהום מוקדם יותר השנה והמוזיאון החליט להציג אותה כדוגמה ל"אחד מסמלי פריצת הדרך המדעית והטכנולוגית של הזמן האחרון". היא תישאר בתצוגה בעולם הכניסה עד תחילת השנה הבאה.

האוצר של המוזיאונים הלאומיים של סקוטלנד, אנדרו קיצ'נר, אמר שהוא מקווה שמוראג תעניין את הציבור: "ברור שאנו שמחים שיש לנו אותה. היא תיצור עניין מוגבר, משהו שאנשים לא יצפו לראות".

המוזיאון המלכותי גם מציג פיסת צמר של דולי, שכבר הספיקה ללדת שישה כבשים. כשתמות דולי היא תצטרף למוראג בתצוגה באחד ממוזיאוני סקוטלנד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully