וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוחות סוערות בוועידת שינויי האקלים

20.11.2000 / 14:21

נשיא הוועידה מזהיר ממבוי סתום בשיחות; המחלוקת העיקרית: האמריקאים מנסים ל"קנות" ממדינות עניות את הזכות להשתמש בגזים רעילים; האיחוד האירופי: המטרה היא להקטין את הפליטה במדינות מפותחות


ועידת שינויי האקלים הבינלאומית בהאג, לעצירת ההתחממות העולמית, עלולה להגיע למבוי סתום, כך מזהיר נשיא הוועידה, השר לאיכות הסביבה ההולנדי, יאן פרונק. פרונק מאוכזב מההתקדמותן האיטית של השיחות, שהחלו לפני כשבוע, וטען כי "הצלחת הוועידה תלויה כעת בנכונות הצירים להגיע לפשרה".

אחת המחלוקות הראשיות בדיונים נעה סביב הסכמי ועידת קיוטו, שנערכה לפני שלוש שנים ביפן. בתום הוועידה התחייבו כ-40 מדינות מפותחות להקטין בשנים הקרובות את פליטת דו תחמוצת הפחמן ופליטת גזים נוספים אשר לדעת מדענים תורמים להתחממות העולמית.

ארצות הברית ומספר מדינות נוספות מנסות להימנע מהפחתת פליטת הגזים באמצעות "קניית" זכויות פליטת גזים ממדינות שלא יכולות להשתמש בהם. האיחוד האירופי וארגונים הפעילים למען איכות הסביבה, טוענם כי רוח ההסכמים היתה להקטין את פליטת הגזים במדינות שחתמו על ההסכמים.

"אם נמשיך בקצב הזה נמשיך לדבר עד שנת 2008", אמר פרונק, והביע תקווה כי הצטרפותם של שרים רבים לוועידה בימים האחרונים תאיץ את קצב השיחות, ותביא לפשרה לפני סיומן, ב-24 לנובמבר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully