פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איך לצמצם את תאונות הדרכים? חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

   ועדת הכלכלה תציג את הדוח המסכם בעניין בלימת הקטל בדרכים. חמישה שגרירים חדשים יתחילו את דרכם בישראל. בעולם מציינים את יום האבטיח הבינלאומי ועוד שני דברים שאתם צריכים לדעת היום

   הדוח המסכם של בלימת הקטל בדרכים

   תאונת דרכים סמוך למצפה אביב, גוש שגב. יוני 2016 (כבאות והצלה , דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
   הדוח המקיף יציג את כלל הנתונים בנושא. תאונה בצפון (תמונת ארכיון: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

   אתם צריכים לדעת שהיום יציג יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, את הדוח המסכם בעניין בלימת הקטל בדרכים. בדוח המקיף שהוכן, יביא ח"כ כבל את הנתונים הכללים על תאונות הדרכים בישראל, מספר התאונות בהשוואה לעולם ונתוני תקציב של הממשלה להתמודדות עם התופעה. בנוסף לכך, תוצג סקירה של התשתיות בישראל והשפעתן על מספר תאונות הדרכים.

   עוד יוצג במסגרת הדוח רשימת כלי רכב מסוכנים בעלי נטייה גבוהה יותר למעורבות בתאונות דרכים, עבודת האכיפה של אגף התנועה של המשטרה ובתי המשפט וכן פעילות משרד החינוך בנושא הסברה. מטרת הדוח היא לגבש הנחיות פעולה ברורות לצמצום תאונות הדרכים בישראל.

   איך מתמודדים עם תופעת שכחת ילדים ברכבים?

   ילד במכונית (ShutterStock)
   יותר ממחצית מהמקרים של שכחת ילדים ברכב אירעו בחודשי הקיץ (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   אתם צריכים לדעת שהיום תדון ועדת הטכנולוגיה של הכנסת בדרכים להתמודד עם תופעת שכחת הילדים במכוניות, שהובילה למותם של עשרות פעוטות ותינוקות. נתונים של ארגון "בטרם" העלו כי מאז 2008 ועד עתה נרשמו 381 מקרים של השארת ילדים ברכב לבד, שבהם היו מעורבים 427 ילדים. 20 מהם הסתיימו במוות. 56% מהמקרים אירעו בחודשים מאי עד ספטמבר. הוועדה תדון בדרכים להתמודד עם התופעה, אם על ידי חקיקה או על ידי פיתוח טכנולוגי.

   שגרירים חדשים בישראל

   נשיא המדינה ראובן ריבלין בטקס הענקת תעודות ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תשע"ו, בית הנשיא. יוני 2016 (לשכת העיתונות הממשלתית , מארק ניימן)
   יקבל את כתבי האמנה. הנשיא ריבלין (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

   אתם צריכים לדעת שהיום יקבל נשיא המדינה ראובן ריבלין את כתבי האמנה של השגרירים החדשים בישראל מהודו, צ'ילה, הרפובליקה של איחוד מינאמר, אסטוניה ולסוטו. הטקס הרשמי יתקיים בבית הנשיא ובסיומו ייכנסו השגרירים החדשים לתפקידם.

   יום זאב ז'בוטינסקי

   צילומים נדירים של זאב ז'בוטינסקי נואם (תאגיד כאן)
   המטרה היא להנחיל את חזונו, מורשתו ופועלו. ז'בוטינסקי (צילום: ערוץ 1)

   אתם צריכים לדעת שהיום יציינו בכנסת את יום זאב ז'בוטינסקי, לזכרו של המנהיג שהלך לעולמו ב-1940. יום זאב ז'בוטינסקי נחוג בכל שנה בתאריך העברי של מותו והוא נקבע על ידי הכנסת בחוק ז'בוטינסקי. מטרת החוק היא "להנחיל את חזונו, מורשתו ופועלו של ז'בוטינסקי, לציין את זכרו ולחנך את הדורות הבאים ולעיצוב מדינת ישראל, מוסדותיה ויעדיה בהתאם לחזונו". בכנסת יתקיים דיון מיוחד לציון היום שבמסגרתו יישאו דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

   יום האבטיח הבינלאומי

   אבטיח (ShutterStock)
   90% מהרכבו הוא מים. אבטיח (צילום: ShutterStock)

   אתם צריכים לדעת שהיום ברחבי העולם יציינו את יום האבטיח הבינלאומי. מדובר באחד הפירות הכי פופולריים בעונת הקיץ, במיוחד בישראל. 90% מהרכב האבטיח הם מים והאתגר הגדול ביותר הוא לדעת לבחור את האבטיח המתוק מבין אלו המוצעים. הודות לאותו אתגר הומצאו שיטות שונות ומשונות לפענוח החידה, ואולם בסופו של דבר כלל המומחים מסכימים – אין כמו לטעום כדי להחליט. את יום האבטיח חוגגים דווקא באוגוסט משום שזהו שיא עונת האבטיח.רצוי לחגוג, איך לא, באכילת אבטיח.