וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקווב: הכנסות של 900 אלף דולר - חצי מהרבעון הקודם

שירלי יום-טוב

22.10.2002 / 22:42

הפסד נקי של 11.3 מיליון דולר; השלימה פיטורי כ-60 מעובדיה ורשמה הוצאה חד פעמית של 4.7 מיליון דולר

חברת בקווב פירסמה הערב את תוצאותיה לרבעון השלישי, שהיו בהתאם לאזהרת הרווח שסיפקה החברה בתחילת החודש. ההכנסות הסתכמו ב-900 אלף דולר - כחצי מהכנסות החברה ברבעון הקודם, וירידה של 80% מהכנסות הרבעון הקודם.

בשורה התחתונה, מדובר על הפסד נקי של 11.3 מיליון דולר או 29 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 5.5 מיליון דולר או 14 סנט למניה ברבעון השני. ברבעון המקביל הסתכם ההפסד הנקי ב-9.2 מיליון דולר או 24 סנט למניה.

החברה דיווחה על השלמת מהלך הפיטורים בו הקטינה את כמות העובדים שלה ב-44% - כ-60 עובדים. המהלך הזה הביא להוצאה חד פעמית של 4.7 מיליון דולר ברבעון השלישי. הוצאה חד פעמית נוספת היתה בסך 1.7 מיליון דולר, והיא מיוחסת לנכסים בלתי מוחשיים. בניכוי הוצאות אלו מדובר על הפסד נקי של 4.9 מיליון דולר או 12 סנט למניה.

בסיום הרבעון השלישי שכנו בקופת החברה 28.2 מיליון דולר במזומן ובהשקעות קצרות טווח - ירידה של 13.4 מיליון דולר מסיום השנה שעברה.

הקיצוץ שביצעה החברה בכח האדם, יחד עם צעדים נוספים של התייעלות כגון איחוד משרדים והקטנת התקציבים עבור פרויקטים שאינם חלק מעסקי הליבה שלה, אמורים לחסוך לחברה כ-8.2-8.5 מיליון דולר על בסיס שנתי החל מהשנה הבאה. ברבעון הבא צפויה עוד הוצאה חד פעמית של 3.2 מיליון דולר בגין תהליך הרה-ארגון בחברה. בקווב צופה לסיים את שנת 2002 עם 24 מיליון דולר בקופה, כלומר שריפה של כ-18 מיליון דולר בשנה.

"תהליך הרה ארגון וצעדים נוספים להקטנת ההוצאות בחברה, היו אומנם קשים אך נחוצים כדי לשמור על הצפיות לטווח ארוך של החברה", אמר אלי ברקת, מנכ"ל ויו"ר בקווב. "אנו מאמינים שהעובדים שנותרו בחברה כעת מסוגלים להשיג את היעדים העסקיים להמשך בניית המובילות הטכנולוגית שלנו בשוק הפורטלים", הוסיף.

בקווב מספקת את טכנולוגית ה-Proactive Portal לארגונים. החברה נסחרת ברשימת החברות בעלות שווי שוק קטן בנאסד"ק, לפי שווי שוק של 7.5 מיליון דולר. מניית החברה הוסיפה היום 12% למחיר של 19 סנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully