וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עד המדינה, רפי פרידן, הודה שסחט את עופר נמרודי

20.11.2000 / 8:58

הסחיטה התקיימה סביב חודש מרץ בשנת 1989; פרידן: "ברור שהמדובר היה בסיטואציה של סחיטה ואי אפשר להסתתר מאחורי המילים"; במסגרת החקירה הנגדית התקשה ליישב את הסתירות הרבות בגרסאותיו; סיפר כי תיכנן עם יגאל תם לשדוד קלטות שהיה בהן להפליל את האחרון

עד המדינה במשפט עופר נמרודי, רפי פרידן, הודה אתמול כי סחט את עופר נמרודי בתקופה מסויימת בסביבות חודש מרץ בשנת 1989. במסגרת המשך עדותו במשפט אמר פרידן כי "ברור שהמדובר היה בסיטואציה של סחיטה ואי אפשר להסתתר מאחורי המילים".

פרידן אמר את הדברים במסגרת החקירה הנגדית. הוא עומת עם גרסאותיו הסותרות שנתן במשפט ובמשטרה. כמו כן הוא עומת עם דבריו הסותרים של עד המדינה השני, יגאל תם. "מעריב", שנמצא בבעלות משפחת נמרודי, מפרסם כי פרידן התקשה ליישב את הסתירות הרבות ועורך דינו של נמרודי, דן אבי-יצחק, העיר לו כי מי שמשקר כל כך הרבה מתקשה לזכור את כל שקריו וליישב ביניהם.

עד המדינה סירב לענות לשאלות שנגעו לסחטנות מצדו בתקופות נוספות, וזאת מחשש להפללה עצמית. הוא הסביר כי סירובו לענות על השאלות נובע מכך שלמרות שתיק הסחיטה שהגיש נמרודי נגדו נסגר עו"ד אבי-יצחק עירער על סגירת התיק בפני היועץ המשפטי לממשלה.

פרידן גם סיפר בעדותו על תוכנית שנרקמה בינו לבין יגאל תם. על פי התוכנית היו אמורים השניים לשדוד את בית נהגו של נמרודי. עד המדינה טען כי תם סיפר לו כי נמרודי החביא בבית הנהג מזוודה ורודה מלאה בקלטות שבהן הקליט נמרודי את תם ושבכונן היה להפליל את האחרון. בסופו של דבר התוכנית לא יצאה אל הפועל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully