וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערבי מלוד מואשם שסייע לחטוף טייס חיל האוויר

ורד כהן-ברזילי

22.10.2002 / 19:45

לפי כתב האישום, מסר לחמאס את כתובתו ופרטי מכוניתו של טייס מאזור מודיעין, שעבד בביתו בעבר; האישום נגדו צורף לאישומים שהוגשו נגד 2 תושבי רמלה, הנאשמים אף הם בקשרים עם הארגון

בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך היום עד תום ההליכים את מעצרו של חסן חיג'אזי, תושב לוד בן 24, הנאשם כי סייע לנעמאן אבו חובייזה, בן 24, ומטיר אבו חובייזה, בן 27, תושבי רמלה, בתוכניותיהם לחטוף טייס חיל אוויר. כתב אישום נגד נעמאן וגיסו מטיר אבו חובייזה - פעילים בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל - הוגש לבית המשפט המחוזי כבר בשבוע שעבר. היום ביקשה הפרקליטות לתקן את כתב האישום ולצרף אליו את חיג'אזי. מעצרם של בני משפחת אבו חובייזה הוארך היום בשבועיים.

מכתב האישום המתוקן עולה, שחיג'אזי סיפר לשני הנאשמים, כי לפני כמה שנים עבד כפועל בניין בביתו של טייס חיל האוויר באזור מודיעין. לבקשתם, הוא מסר להם את כתובת מגוריו של הטייס. שלושה שבועות אחר כך, ביקשו השניים מחיג'אזי שיוביל אותם לביתו של הטייס, כדי לנסות לפגוע בו. השניים, כך נטען, קיבלו הוראות מהחמאס לאתר קצינים בכירים בצה"ל, כדי לפגוע בהם.

חיג'אזי נעתר לבקשתם, והשלושה נסעו לאזור מודיעין. שם הוא הצביע על מקום מגוריו של הטייס, ואף רשם את מספר הרכב הצבאי שלו. כל זאת, נטען בכתב התביעה, עשה חיג'אזי בידיעה שהמידע יעבור לשימוש ארגון החמאס. זמן קצר אחר כך, דיווח מטיר אבו חובייזה לפעיל החמאס, אחמד ווהבה - ששימש בין היתר כסייען של ראש הזרוע הצבאית של החמאס ברצועת עזה, מוחמד דף - על הנסיעה לביתו של הטייס, וזה אישר לו לפעול.

מכתב האישום עולה עוד, כי מטיר אבו חובייזה נפגש במהלך חודש אוגוסט השנה עם מוחמד דף ומבוקש נוסף מהחמאס בשם יאסר טאהא. בפגישה הוא סיפר לשניים את כל הפרטים הידועים לו על הטייס. במעמד זה הוא נענה לבקשתם לחטוף את הטייס. שלושת החשודים נעצרו בטרם הצליחו לבצע את החטיפה.

הפרקליטות מייחסת לבני משפחת אבו חובייזה את האישומים הבאים: תכנון לחטוף חייל ולרצוח אותו וכן איסוף מודיעין לצורך הנחת מטענים בתחנות אוטובוס ותחנות הסעה לחיילים. בחיפוש בביתו של נעמאן אבו חובייזה נמצאו חומרים כימיים המשמשים להכנת מטענים, וכן הנחיות של החמאס כיצד להכינם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully