וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסד נקי של 429 מיליון דולר לוורלדקום בחודשים יולי אוגוסט

יהודה שויצר

22.10.2002 / 18:57

החברה שבה והודיעה כי תבצע מחיקה של 50 מיליארד דולר בגין מוניטין ונכסים לא מוחשיים; החברה מחזיקה בתואר המפוקפק של פושטת הרגל הגדולה בהיסטוריה

וורלדקום, המחזיקה בתואר המפוקפק של פושטת הרגל הגדולה בהיסטוריה, דיווחה על תוצאותיה לחודשים יולי אוגוסט. החברה מסרה כי רשמה הפסד נקי של 331 מיליון דולר בחודש יולי, על הכנסות של 2.46 מיליארד דולר. בחודש אוגוסט הפסידה החברה 98 מיליון דולר על הכנסות של 2.4 מיליארד דולר.

במסגרת החדשות העגומות,שבה והודיעה החברה כי תבצע מחיקה של 50 מיליארד דולר בגין מוניטין ונכסים לא מוחשיים אחרים. החברה גם מסרה כי תבצע מחישה בגין נכסים קיימים כגון מפעלים וציוד על פי כללי החשבונאות המקובלים.

הדו"ח הנוכחי הוכן במסגרת הנחיות בית המשפט לפשיטות רגל המטפל בעניינה של וורלדקום. בית המשפט מחייב את החברה לדווח מדי חודש על תוצאותיה הפיננסיות.

לאחרונה נחשף כי וורלדקום עשויה לדווח כי היקף ההונאה החשבונאית שהתבצעה בספריה הגיע ל-9 מיליארד דולר, ולא ל-7 מיליארד דולר כפי שדיווחה באוגוסט. בכך תפח גודל ההונאה מ-4 מיליארד דולר עליהם דיווחה החברה לראשונה ב-26 ביוני.

וורלדקום, חברת שיחות החוץ השנייה בגודלה בארה"ב, חשפה ביוני הונאת ענק שהיקפה קרוב ל-4 מיליארד דולר, שנועדה להציג את החברה כרווחית. וורלדקום פיטרה אז את סמנכ"ל הכספים, סקוט סאליבן, ואת חשב החברה, לאחר שחקירה פנימית גילתה כי הוצאות בשווי 3.8 מיליארד דולר לא דווחו כחוק בדו"חותיה ולא נרשמו במאזן.

ב-9 באוגוסט חשפה וורלדקום אי התאמות נוספות בדו"חות הכספיים, שהביאו את ההונאה להיקף של 7 מיליארד דולר. מהות ההונאה היתה העברת פריטים חשבונאיים מקופת העתודות לשורת הרווח הנקי, ורישום הוצאות תפעוליות כהשקעות הון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully