וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איתמר בן גביר ערער על הארכת מעצרו

ורד כהן-ברזילי

21.10.2002 / 21:39

פעיל הימין נעצר שלשום בחשד שאיים ברצח על עורך דינו של הישראלי של ברגותי; בן גביר הכחיש, אך בית המשפט האריך את מעצרו; עורך דינו: המשטרה לא מקדמת את החקירה

פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר הגיש היום באמצעות עורך דינו ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, על החלטת בית משפט השלום להאריך את מעצרו בשלושה ימים נוספים.

בן גביר נעצר במוצאי שבת בחשד ששלח הודעת אס.אם.אס למכשיר הטלפון הנייד של פרקליטו הישראלי של מרואן ברגותי, עו"ד שמאי ליבוביץ, המאיימת לרצוח אותו. בהודעה נכתב: "תרד מהתיק, אם לא, נחסל אותך כמו שחיסלו את רבין". בדיון בהארכת מעצרו טען בן גביר כי כלל לא ניתן לשלוח ממכשיר טלפון הנייד שלו הודעות מסוג זה. כמו כן, הוא טען כי המכשיר רשום על שם אביו וכי אנשים נוספים משתמשים בו. "הרבה פעמים בהפגנות מבקשים ממני את הטלפון", טען בן גביר. בנוסף טען כי הוא אינו יודע לשלוח הודעות אס.אם.אס. "מעולם לא שלחתי הודעה ואני לא יודע לשלוח הודעה". בתום הדיון הורתה שופטת המעצרים התורנית, רחל גרינברג, להאריך את מעצרו ביומיים.

בן גביר הובא הבוקר בשנית לבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה ביקשה בדיון להאריך את מעצרו בשלושה ימים. פרקליטו של בן גביר, עו"ד אהרון שלנגר, טען בדיון כי המשטרה לא קידמה את החקירה מאז הארכת המעצר הקודמת. לטענתו, המשטרה לא בדקה האם אנשים נוספים השתמשו בטלפון מלבד בן גביר, כפי שהתחייבה; המשטרה לא בדקה האם ניתן לשלוח ממכשיר הטלפון הנייד שהוחרם על ידה הודעות אס.אם.אס; בנוסף המשטרה לא בדקה האם הטלפון הנייד אכן רשום על שמו של אביו של בן גביר, כפי שהוא טוען.

"לא ניתן לסמוך עליו"

השופטת גרינברג סיכמה בדיון כי "אין בידי המשטרה, כפי שפירט הסניגור, חומר ברור מחברות התקשורת וכן לא נבדק עניין מכשיר הטלפון הנייד, שבו על פי הטענה, השתמש החשוד". אולם לטענתה חומר החקירה קושר את החשוד למיוחס לו בשלב זה. השופטת לא שיחררה את בן גביר למעצר בית כפי שדרש עורך דינו, בעקבות החשש כי לא ישוב לדיון בבית המשפט. "על פי גיליון ההרשעות שלו, הוא מפר שוב ושוב הוראות חוקיות שניתנות כדין", טענה השופטת. "בנסיבות אלה, לא אוכל לסמוך על דבריו". מעצרו של בן גביר הוארך בארבעה ימים.

בתום הדיון הגיש עו"ד שלנגר ערעור לבית המשפט המחוזי בו הוא דורש לשחרר את בן גביר בתנאים מגבילים. עו"ד שלנגר חזר בערעור על טענותיו כי המשטרה הופיעה בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו של בן גביר בשלושה ימים, בלא שקיימה את התחייבויותיה. בעניין מסוכנותו של בן גביר טוען עו"ד שלנגר, כי "ניתן להשתמש בטיעון המסוכנות רק לאחר קיומן של חששות מבוססים ולא במצב שבו המשטרה אמורה לבצע בדיקה ולא מבצעת". הדיון בבקשת הערעור יתקיים ביום רביעי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully