וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוקרת הילדים לא עבדה בשבת – החשוד בתקיפת אשתו שוחרר

ורד כהן ברזילי

21.10.2002 / 18:24

אשה התלוננה כי בעלה נוהג לבעול אותה בכוח עקב סירובה לקיים עמו יחסים בזמן נידה; שופט האריך את מעצרו ביום חמישי עד לצאת השבת; לאחר שהחקירה לא קודמה בשל השבת הוא שוחרר

בית משפט השלום בתל אביב הורה לשחרר למעצר בית חשוד בבעילת אשתו בכוח מכיוון שחוקרת ילדים, שאמורה היתה לגבות עדות מילדם המשותף של הזוג, אינה עובדת בשבת. הבוקר הגישה קצינת אלימות במשפחה בתחנת יפתח, פקד מירב מולדוואן, ערעור על ההחלטה.

חקירת המשטרה בנושא נפתחה דווקא בעקבות תלונה שהגיש הבעל במשטרה ב-11 בחודש, בה טען כי אשתו עזבה את הבית ללא ידיעתו. שלושה ימים לאחר מכן הגיעה האישה לתחנת משטרת ציון ביפו וסיפרה כי בעלה מתנהג כלפיה באלימות. בעדותה סיפרה כי בעבר הגישה תלונות כנגד בעלה אולם ביטלה אותן בלחץ הבעל. מוקד החיכוך בין שני בני הזוג הוא על קיום יחסי מין בשעת נידה.

כפי הנראה, האישה סירבה להיענות לבקשתו של הבעל לקיים עמה יחסי מין בטענה שקיומם בשעת נידה אסורים על פי דת. לטענתה, לפחות בשתי הזדמנויות בעלה תקף אותה ובעל אותה בניגוד לרצונה. "הוא קילל אותה, גרר אותה מהמיטה, קרע את הבגדים שלה, והבן שלהם בן ה-11 החל לצעוק: 'תפסיקו תפסיקו'", נכתב בבקשת הערעור.

במקרה נוסף, גם כן בתקופת הנידה, החליט הבעל לחבר את מיטות בני הזוג בטענה כי הוא מעוניין לקיים עמה יחסי מין: הוא אמר לה: "עכשיו אני אעשה לך מה שאני רוצה ולא אכפת לי שאת במחזור", נכתב בערעור. לאחר שלא הצליח לממש את זממו, נטען, הוא גרר אותה שנית לחדר השינה במטרה לקיים עמה שוב יחסי מין. "היא החלה לבכות והוא אמר לה להפסיק כי הילד התעורר. פתאום הילד נכנס לחדר ואמר להם: 'אתם מפריעים לי לישון'. כפי הנראה לאחר המקרה הזה החליטה האישה לברוח עם בנה למעון לנשים מוכות.

"היה לנו ויכוח בקשר לטיפולי הפריה"

המשטרה החליטה לעצור את הבעל ביום חמישי האחרון. הבעל אישר כי קיים עם אשתו יחסי מין, אך טען כי הכל בוצע בהסכמה. "היה לנו ויכוח בקשר לטיפולי הפריה", טען. יממה לאחר מכן הוא הובא לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרו. סניגורו טען כי "לא מדובר באלימות חמורה, אלא שאלה של הסכמה". השופט, דניאל בארי, קבע בתום הדיון כי "למרות שיש יסוד לחשדות נגד המשיב יש תמיהות רבות מאוד שעולות מן התיק", בהמשך כתב: "ספק גדול אם בסופו של דבר יתברר כי אכן מדובר באונס". השופט האריך את מעצרו של הבעל עד לצאת השבת.

במוצאי שבת ביקשה המשטרה להאריך פעם נוספת את מעצרו של הבעל. בא כוח המשטרה טען בדיון כי המשטרה ניסתה לזמן את האישה וחוקרת ילדים, אך נמנע מהן לבוא. "בגלל השבת לא נעשתה שום פעולת חקירה, אך נעשו ניסיונות לבצע את פעולות החקירה", נכתב בבקשת הערעור. לטענת באת כוחו של החשוד, עו"ד נאווה דהן, האישה החליטה להשתמש באונס כבתירוץ. לטענתה, לזוג יש חילוקי דיעות לגבי אורח החיים שינהלו בבית, מכיוון שהאישה נמצאת בתהליך של חזרה בתשובה.

השופטת, עינת רביד, הורתה לשחרר את החשוד למעצר בית במשך שבעה ימים. בהחלטתה כתבה: "למרות הקשיים שעליהם הצביעה המשטרה לא נראה לי כי מן הראוי להשאיר את החשוד שאין לו עבר פלילי, לנוכח הבעייתיות שהתגלתה בהודעות המתלוננת אשר המשיכה להתגורר בבית - במעצר". בנוסף, סירבה השופטת לעכב את החלטתה עד להגשת הערער ושחררה לאלתר את החשוד למעצר הבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully