וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויצמן: ערפאת מלעיט את מצרים בדברים לא מדויקים

19.11.2000 / 16:46

נשיא המדינה לשעבר חזר הערב מפגישתו עם נשיא מצרים, אותה הגדיר כ"חשובה מאוד"; בפגישה השתתף גם ראש המטה הבטחוני-מדיני דני יתום שהציג למובארק דוגמאות לתוקפנות הפלסטינית; ולכתבת ששאלה אותו על תפקוד הממשלה ענה הנשיא לשעבר: "יש לך עוד שאלות בובהל'ה?"

נשיא המדינה לשעבר, עזר ויצמן, חזר הערב מפגישתו עם נשיא מצרים, חוסני מובארק בשארם א-שייח. המפגש בין השניים נועד לדון בהפסקת האלימות בשטחים ובחידוש המו"מ.

במסיבת עיתונאים שקיים עם חזרתו לארץ הגדיר ויצמן את הפגישה כ"חשובה מאוד". לדבריו למובארק השפעה רבה על יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. "הגוף שערפאת נשען עליו הוא מצרים, אך הוא מלעיט אותם בדברים לא מדויקים, לדעתנו", אמר הנשיא לשעבר.

ראש המטה המדיני ביטחוני, דני יתום, שהצטרף לביקור אמר לאחריו כי התמונה המצטיירת במצרים היא שישראל מכה ללא רסן את הפלסטינים, דבר שלטענתו אינו נכון. יתום אמר כי הם הציגו בפני מובארק תמונה שונה ולדבריו "הוא קיבל חלק גדול מהדברים ולחלק הוא לפחות הקשיב והבין". יתום סיפר כי בפגישה הוצגו בפני מובארק מספר דוגמאות בהן הפלסטינים יורים על חיילים או אזרחים ולכן לצה"ל אין ברירה אלא להשיב באש.

"ידיעות אחרונות" דיווח כי האחראי לארגון הפגישה הוא שגריר מצרים בישראל, מוחמד בסיוני, ששומר על קשר הדוק עם ויצמן, אולם רשמית מוצגת הפגישה כאילו נענה ויצמן להזמנה של מובארק. ביום שישי נפגש הנישא לשעבר עם ראש הממשלה, אהוד ברק, שאישר את נסיעתו.

בהגיעו לישראל נשאל ויצמן על ידי אחת העיתונאיות האם יש לו מה לומר על תפקוד הממשלה בימים אלה. ויצמן, נאמן לדרכו, ענה בשאלה "יש לך עוד שאלות בובהל'ה?".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully