וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד מנהלי בתי החולים: שר האוצר פוגע במערכת הבריאות

19.11.2000 / 18:17

המנהלים הביעו היום את מחאתם לנוכח העברת 880 מיליון ש"ח מתקציב הבריאות לרשויות המקומיות; באיגוד מאיימים: לא נוכל לספק לציבור שירותים רפואיים יקרים

מאת מוטי גל

איגוד מנהלי בתי החולים פנה היום במכתב מחאה חריף למשרד האוצר בעקבות העברת 880 מיליון שקלים מתקציב הבריאות לרשויות המקומיות. לטענת האיגוד, בשנים האחרונות פוגע משרד האוצר בצורה עקבית במערכת הבריאות כשהמניעים, לטענתם, אינם לגופו של עניין.

"אנו מזכירים לראש הממשלה את הבטחתו בנוגע לזקנה במסדרון בית החולים בנהריה", אמרו ראשי האיגוד, "היחס כלפי מצוקות המערכת, שהלכו וגברו בשנים האחרונות, נעשה נוקשה יותר והמצוקה גדולה".

איגוד מנהלי בתי החולים ביקש להתריע בפני ממשלת ישראל כי לא ניתן יהיה לספוג קיצוצים נוספים במערכת הבריאות, במיוחד לאור המצב הבטחוני המתוח המחייב הערכות גם של בתי החולים.

המשך הקיצוץ בתקציבי הבריאות, כך אמרו היום ראשי האיגוד, ידרוש התאמה של השירותים הניתנים על פי חוק התקציב. משמעות הדבר הוא שעל מנת להתאים לתקציב החדש יאלצו בתי החולים לסגור בפני הציבור רפואיים יקרים. "איננו מסוגלים להתמודד עוד מול פקידי האוצר" אמרו באיגוד, "אלו עושים בתקציב הבריאות ככל העולה על רוחם והאחריות לתוצאות מהלך זה תוטל על כתפי הממשלה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully