וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמונה אזרחים ישראלים נפצעו מידויי אבנים

19.11.2000 / 21:01

למרות הוראת הרשות, ירי לעבר הישוב פסגות ועל כלי רכב בגדה וברצועה; הפלסטינים מיידים אבנים על כוחות צה"ל בקלנדיה ובנווה דקלים; הרשות הפלסטינית העלתה בדרגה את הקצין שביצע אתמול את הפיגוע בכפר דרום; סגן הרמטכ"ל: ישנה ירידה בכמות האירועים, אך עדיין לא הופסק ה

התחממות אחר הצהריים בשטחים. שמונה אזרחים ישראלים נפצעו הערב באורח קל. ארבעה נפצעו בכביש עוקף חוסן סמוך לבית"ר עילית אחרי שפלסטינים יידו לעברם אבנים. ארבעת הפצועים הנוספים נפצעו בצומת יקיר שבשומרון. פלסטינים פתחו באש מרכב עוקף אל עבר רכב ישראלי, שנסע בכביש טלמון-נעלה שבמערב אזור בנימין. נזק קל נגרם לרכב הישראלי. גם ליד הישוב נצר חזני נורו יריות על משאית ישראלית, לא היו נפגעים.
למרות הירידה באירועי הירי, הוראת הרשות שלא לירות אינה מתבצעת במלואה. הערב נפתחה אש לאחר שבוע שקט גם לעבר היישוב פסגות - אין נפגעים.

בשעות אחר הצהריים פרצו עימותים בין צעירים פלסטינים לבין כוחות הביטחון ליד מחנה הפליטים קלנדיה שמדרום לרמאללה. הפלסטינים משליכים אבנים בקבוקי תבערה ומיידים אבנים. החיילים משיבים בירי כדורי גומי. גם ליד אזור התעשייה בנווה דקלים שברצועת עזה מיידים פלסטינים אבנים.

הרשות הפלסטינית העלתה היום בדרגה את הקצין שביצע אתמול את פיגוע הירי בכפר דרום, בו נהרג חייל צה"ל ברוך שניר-פלום. שניר-פלום הובא אחר הצהריים למנוחות.

סגן הרמטכ"ל, משה בוגי יעלון, אמר היום בישיבת הממשלה כי אכן יש הנחייה מצד ערפאת להפסיק את הירי משטחי איי, הנמצאים בשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית. יעלון הוסיף כי אמנם ישנה ירידה בכמות האירועים, אולם חשוב כי יופסק הירי גם מהשטחים האחרים, ולא רק משטחי איי.

ראש השב"כ, אבי דיכטר, אמר כי מוקדם לקבוע אם הירידה הסטטיסטית בכתמות האירועים קבועה או זמנית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully