וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוות הדגים מבקשות מבית המשפט להאריך פעילותן באילת

תמר נהרי

20.10.2002 / 21:20

ערערו על החלטת ועדת הערר של משרד הפנים, שלא לאפשר להן להמשיך בהפעלת מתקני היבשה במפרץ אילת; הוועדה קבעה: ב-11 בנובמבר ייאלצו החוות לסיים פעילותן במקום

חברת "ערדג", אחת משתי החברות המפעילות את חוות הדגים באילת, פנתה אתמול לבית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, בבקשה לקבל ארכה נוספת להפעלת המתקנים היבשתיים של החברה במפרץ אילת. הבקשה הוגשה לאחר שוועדת הערר של מחוז דרום במשרד הפנים דחתה לפני כחודש וחצי את הבקשה הנוספת לשימוש חורג במתקנים שעושות חברות הדגים ביבשה.

החלטת הוועדה גוזרת למעשה את דינן של החוות, משום שאלה לא יוכלו להמשיך ולפעול ללא מתקני האריזה והתפעול הנמצאים ביבשה. הוועדה העניקה לחברות 60 יום נוספים, עד ה-11 בנובמבר הקרוב, על מנת שיסיימו את פעילותן במקום.

בפניה לבית המשפט טוענת החברה, כי "במהלך שלוש השנים האחרונות מוצאים עצמם המגדלים נתונים למתקפה חסרת מעצורים הן מטעם עירית אילת, והן מטעם גורמים 'ירוקים', אשר גמרו אומר לסלק את כלובי הדגים מהים ולהביא לחיסולה של החקלאות הימית במפרץ". העתירה מתייחסת, למעשה, לשתי החברות המפעילות את כלובי הדגים במי המפרץ. חברת ערדג מבקשת ארכה להפעלת המתקנים למשך תקופה של שנה, או לכל ארכה נוספת שיראה בית המשפט לנכון להעניק לה.

מהחברה להגנת הטבע נמסר בתגובה כי "זהו ניסיון נואש נוסף להתכחש לעובדה שנקבעה על ידי הגורמים המקצועיים, כי לכלובי הדגים אין מקום במי מפרץ אילת". לטענת החברה להגנת הטבע, הנמנית עם רשימה ארוכה של משיבים בעתירה זו, לחברות הדגים אין שום אחיזה משפטית להישארות במי מפרץ אילת, ועל כן היא תציג בבית המשפט התנגדות נחרצת למתן כל ארכה נוספת.

ניר פפאי, רכז חופים וים בחברה להגנת הטבע, אמר היום כי "הגשת עתירה זו מצטרפת לשורה של צעדים שנקטו חברות הדגים, שכל מטרתם הנה עיכוב הוצאת הכלובים מהים". כך למשל, לדברי פפאי, "הגיש בסוף השבוע האחרון נציג משרד החקלאות בוועדה המחוזית ערעור קנטרני על החלטת הוועדה שמשמעותה הוצאת הכלובים ממי המפרץ. לכל עיכוב שכזה ישנה רק תוצאה אחת, הרסנית ביותר – מפרץ אילת ממשיך להזדהם ולגווע, ואנחנו הולכים ומתקרבים לנקודת האל חזור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully