וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק לישי: הקפאת הרפורמה האזרחית תמורת רשת ביטחון לממשלה

19.11.2000 / 11:03

בתום פגישה בארבע עיניים בין השניים אמר יו"ר ש"ס לראש הממשלה כי הוא יביא את הצעתו בפני מועצת חכמי התורה בסוף השבוע; מאמצים לצרף גם את מרצ ויהדות התורה לקואליציה; מאוחר יותר ייפגשו ישי ויו"ר הליכוד, אריאל שרון, שינסה לשכנע אותו להצטרף למצדדים בהפלת הממשלה

ראש הממשלה, אהוד ברק, הציע הבוקר ליו"ר ש"ס, אלי ישי להקפיא את הרפורמה האזרחית בתמורה להארכת רשת הביטחון של המפלגה בממשלה ולעזרה בהעברת התקציב. ישי אמר לברק כי בסוף השבוע תתכנס מועצת חכמי התורה ותדון בהצעה.

פגישתו של ברק עם ישי באה על רקע סיומה הקרב של תקופת רשת הביטחון שהעניקה המפלגה לממשלה.

בישראל אחת מקווים להצליח לשכנע את מרצ, ש"ס ויהדות התורה להקנות לקואליציה שקט תעשייתי למשך מספר חודשים, במהלכם יוכל ראש הממשלה, אהוד ברק, לנסות ולהגיע להסדר מדיני עם הפלסטינים.

במקביל לכך ייוועדו חברי צוות המו"מ שמינה ראש הממשלה, השרים יוסי ביילין ואברהם שוחט, עם מזכיר מועצת חכמי התורה, רפאל פינחסי, ובכירים נוספים בש"ס על מנת לדון בתנאים לרשת הביטחון.

ביילין ושוחט ייפגשו גם עם ח"כ רן כהן (מרצ) והשר לשעבר חיים אורון.

במקביל נמשכים בליכוד המאמצים הקדחתניים להפלתו של ראש הממשלה. היום יכנס יו"ר המפלגה, אריאל שרון, את ראשי סיעות האופוזיציה לדיון במצב. מהפגישה יעדר יו"ר ש"ס, עמו ייפגש שרון בנפרד מוקדם יותר, במה שמכונה "פגישת פיוס". השניים לא נועדו מאז העניקה ש"ס את רשת הביטחון לראש הממשלה וסתמה את הגולל על הסיכויים להקמת ממשלת האחדות. בשבוע האחרון התגברה המתיחות בין המפלגות, שהגיעה לשיאה בהפגנה שערכו צעירי הליכוד תחת ביתו של ישי, בה טענו כי הוא מעדיף את טובת מפלגתו על פני טובת המדינה.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully