לסובב את הגלגל, לא להמציא אותו

התקפות אנטישמיות של פוליטיקאים אירופאים צמאי דם או קריאות נוספות לחרם ישובו ויחזרו לצערי, אך אל לנו להרים ידיים. אנחנו צריכים להפסיק להסתפק בגינויים, ולהתחיל בעבודת שטח יסודית בקרב קהילות יהודיות בעולם ומובילי דעה להכרת המציאות היומיומית האמיתית של ישראל

  • אנטישמיות
  • BDS
חיים צ'סלר
אמירות מקוממות. ג'רמי קורבין, מנהיג הלייבור (צילום: AP)

ההכרזות המקוממות של חברי הלייבור הבריטי הצצים חדשות לבקרים נגד מדינת ישראל מהווים עוד נדבך בשורה של קריאות והחלטות אומללות של פוליטיקאים סקנדינבים ומוסדות אירופאים שאבד עליהם הכלח, תוך איבוד כל קשר למציאות של שנת 2016.

אם להחלטות מסוג זה עוד למדנו להגיב בצורה שקולה וראויה, ללא התלהמות מיותרת, הרי שדווקא נגד ידיעות או פעולות של תנועת ה BDS המנסה השכם וערב לקעקע את הלגיטימיות של מדינת ישראל ולהטיל חרם כלכלי משמעותי על מוצרי כחול לבן, רבים מאיתנו משיבים כאילו אנו לוקחים חלק בתחרות אינסופית של מי מגנה מהר או חריף יותר, ללא חשיבה פנימית במחוזותינו מה ניתן לעשות על מנת למזער ככל הניתן הישנות של פעולות מקוממות אלו.

כולנו ודאי מכירים את הביטוי המפורסם "המדיום הוא המסר"- כלומר הכלי שבו נעשה שימוש לצורך העברת מסר, משולב בתוך המסר עצמו, ושילוב זה הוא המפתח להבנת מהותו ותפיסתו של המסר בקרב הקהל אליו הוא מיועד. במקרה שלנו הדבר פשוט עוד יותר - אין צורך להמציא את הגלגל. הוא כבר קיים - צריך רק לסובב אותו אל הכיוונים הנכונים. לא רק גינויים ומתקפות מצידנו, אלא עבודת שטח יסודית בקרב קהילות יהודיות בעולם ומובילי דעה להכרת המציאות היומיומית של ישראל.

אותן קהילות הן כיפת הברזל הבינלאומית של ישראל. המערכה נגד החרם אינה מסתכמת רק בגבולות הארץ, אלא היא רחבה הרבה יותר. מהקהילה היהודית המרגשת של טורונטו ועד התנועה הציונית- יהודית במלבורן.

התגייסות אותן קהילות חשובה מאין כמוה, לא ככלי לחץ או ניסיון נוסף להתגוששות עם פעילי ה-BDS, אלא היא מהווה רצון כן ואמיתי מבחינתם לשטוח בפניהם נתונים, עובדות וסיפורים מרגשים על הכלכלה הישראלית שמתקשים לראות ממשרדי האיחוד האירופאי בבריסל או מבתי הקפה של פריז.

אינני איש תמים - התקפות אנטישמיות של פוליטיקאים אירופאים צמאי דם או קריאות נוספות לחרם ישובו ויחזרו לצערי, אך אל לנו להרים ידיים. החלטת הקבינט המדיני-כלכלי מלפני מספר חודשים על הקמת משרד למאבק בחרם על ישראל בראשות השר גלעד ארדן אשר יוביל ויתאם את מכלול הפעולות הממשלתיות להדיפת הניסיונות לקידום חרמות על ישראל יכולה להוות את הסנונית הראשונה לשינוי כיוון הגלגל.

לא עוד פעולות ספורדיות של שגרירות כזו או אחרת, או שליחות של פקיד נמרץ במשרד החוץ, אלא מאבק מרוכז במערכה מורכבת רבת משתתפים, הכוללת בין היתר את אותן קהילות יהודיות המוכנות להושיט כתף בכל רגע נתון. האתגר עומד לפיתחנו ועלינו לעמוד בו בהצלחה!

חיים צ'סלר הוא יו"ר ומייסד לימוד FSU שהוקם לפני עשור בניסיון להגיע ולחזק את הזהות היהודית בקרב דוברי רוסית ברחבי העולם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully