וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מילואימניקים: "נשבר לנו להיות שמרטפים של קיצוניים"

ישראל בן ברוך

19.10.2002 / 0:14

ראשי תנועת ה.א.ו.ת הגישו לסגן השר מלכיאור עצומה, הקוראת לממשלה לפנות את המאחזים הלא חוקיים; טוענים: המדינה לא אוכפת את החוק ומסכנת חיינו; מלכיאור: רבני יש"ע - מזיקים לחברה

ראשי תנועת המילואים "ה.א.ו.ת להיפרד" (היפרדות אחדות ותקווה) הגישו אתמול בבוקר לסגן שר החוץ, מיכאל מלכיאור, עצומה הקוראת לפינוי מיידי של המאחזים הבלתי חוקיים בשטחים. בעצומה טוענים אנשי המילואים כי הממשלה, שמגייסת אותם על פי חוק, אינה אוכפת את החוק, אינה מוכנה לטפל בפורעי חוק, ומסכנת בכך את חייהם.

"נשבר לנו להיות שמרטפים של בריונים קיצוניים, במקום למלא את השליחות האמיתית שלנו במילואים", אמר רונן וולפסון, ממקימי התנועה. וולפסון, שסיפר כי מאות אנשי מילואים ואזרחים חתמו בשבועיים האחרונים על העצומה, הוסיף: "אנחנו מגיעים עם מוטיבציה גבוהה ומוצאים את עצמנו שומרים על גבעה נטושה, שלא תורמת לשום ביטחון ומסכנת אותנו ואת המתנחלים שלא לצורך".

רס"ן (מיל') אלי ילוז, מראשי התנועה, הבהיר כי אנשיה "ייענו לכל קריאה", אולם הם מצפים מהממשלה "להראות כי אנו חיים במדינת חוק וללחום בתקיפות נגד המאחזים הבלתי חוקיים". לדברי ילוז, מצבה הכלכלי והחברתי של ישראל כיום הוא נגזרת של התופעה.

הרב מלכיאור, ראש תנועת מימד, הגדיר את אנשי ה.א.ו.ת כעמוד התווך של החברה ואת מחאתם כ"מוסרית וצודקת". לדבריו, "עצוב שהידרדרנו למצב שבו מילואימניקים, המתנדבים להילחם בטרור, מוצאים את עצמם מול בריונים קיצוניים ופורע חוק". סגן השר מתח ביקורת על רבני יש"ע ואמר כי "הם נותנים הצדקה מוסרית והלכתית לבריונות ומזיקים לכלל החברה הישראלית". בסיום הפגישה סיכמו מלכיאור וראשי התנועה כי הוא יעלה את דרישתם בפני הממשלה, וכי יפעלו יחד למען פינוי המאחזים הבלתי חוקיים.

המארגנים - אנשי יחידת מילואים מובחרת

תנועת "ה.א.ו.ת להיפרד" הוקמה על ידי אנשי יחידת מילואים מובחרת בעקבות מבצע "חומת מגן". מצע הקבוצה קורא ל"היפרדות חד צדדית מהפלסטינים כצעד הכרחי לביטחון המדינה". בעצומה שהוצגה למלכיאור נכתב: "אנו, אנשי מילואים הנענים לכל צו קריאה מתוך כיבוד וציות לחוקיה של מדינת ישראל. אנו הנשלחים לשמור על התנחלויות בלתי חוקיות, דורשים מהממשלה והעומד בראשה למלא אחר הוראות החוק ולפנותן". התנועה פירסמה עצומה נוספת המיועדת לאזרחים התומכים ברעיון.

"אנחנו לא מגדירים את עצמנו לא שמאל ולא ימין, אנחנו אנשים פשוטים מהעם, שחשוב להם הביטחון במדינה הזו, וחשובים לנו חיינו וחיי החיילים שלנו", הסביר ילוז. הוא הדגיש כי החותמים על העצומה השתתפו במבצעי "חומת מגן" ו"דרך נחושה", וכי לא מדובר בסרבנות. "אנחנו זוכים לתמיכה עצומה, אנשים עם דעות ימניות מתקשרים ומעודדים. זה עניין שנוגע לכולם".

ילוז ממפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה "שמעלימה עין, משתפת פעולה בשתיקה וחוסר מעש ומאפשרת להמשיך ולעלות עוד ועוד נקודות". הוא זועם על שרון "שלא גינה את הקריאה של השר איתם ורבני יש"ע להתנגד לפינוי", וטוען כי "זו אינה התנהגות של ראש ממשלה שרוצה להנהיג עם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully