5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

דיון בעניין הנאשמים ברצח הילי סובול: 5 דברים שצריך לדעת היום

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב ידון בעניינם של שירי סובול וערן דוד שהואשמו ברצח שהתרחש בפברואר, המו"מ להרחבת הקואליציה יימשך והרמטכ"ל איזנקוט יחגוג יום הולדת 56. אלו חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

19/05/2016

המשא ומתן להרחבת הקואליציה ממשיך

יפעלו לסיום המשא ומתן להרחבת הקואליציה. נתניהו וליברמן(צילום: רויטרס)

אתם צריכים לדעת שהיום יימשכו השיחות המתקיימות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, על כניסתו של האחרון לקואליציה. במהלך השיחות שהתקיימו אתמול הציע נתניהו לליברמן את תיקי הביטחון והקליטה. מקורבים לצדדים מסרו בתום השיחה שהתקיימה אמש כי השניים יפעלו היום לסיומו של המשא ומתן לקראת הרחבת הקואליציה.

עוד בוואלה!

מצאנו את הדרך הקלה ביותר להיראות זוהרות באופן יומיומי

בשיתוף MAC

דיון בעניין הנאשמים ברצח הילי סובול

מואשמת כי נטעה בבן זוגה את הרצון להרוג את אחותה. שירי סובול(צילום: מגד גוזני)

אתם צריכים לדעת שהיום יתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בעניינם של שירי סובול וערן דוד שהואשמו ברצח הילי סובול בעיר בחודש פברואר. לפי כתבי האישום שהוגשו לפני כחודשיים, שירי סובול, אחותה התאומה של הילי, הסתכסכה עם אחותה לא אחת לאורך השנים, עד שהיא חשה כלפי הילי "שנאה עזה". החל מיולי 2015 החלו שירי וערן, שהיה בן זוגה בשנתיים וחצי האחרונות, להתכתב בהודעות טקסט בנוגע להילי ולתחושותיה של שירי כלפיה. כך, לפי כתב האישום, נטעה שירי בקרב בן זוגה את הרצון לגרום למותה של הילי. הדיון בעניין הנאשמים מתקיים לקראת גזר הדין.

הפגנה באוניברסיטת תל אביב למען עובדי הניקיון

הפגנה קודמת שנערכה למען עובדי הניקיון באוניברסיטת תל אביב, אפריל(צילום: כוח לעובדים)

אתם צריכים לדעת שהיום תתקיים באוניברסיטת תל אביב הפגנה למען עובדי הניקיון של המוסד האקדמי שמועסקים דרך חברות קבלן. המפגינים יקיימו צעדה שתחל בבניין מקסיקו לאומנויות, ובסופה של הצעדה הם יפגינו מול בניין ההנהלה. המפגינים מתכננים לבקש מההנהלה לשנות את שיטת ההעסקה של העובדים להעסקה ישירה. בסמוך לחג הפסח התקיימה באוניברסיטה הפגנה נוספת שבה צעדו המפגינים קשורים בשלשלאות וקראו "עבדים היינו".

יום הולדת 56 לרמטכ"ל גדי איזנקוט

התגייס לגולני והשאר - היסטוריה. איזנקוט(צילום: ראובן קסטרו)

אתם צריכים לדעת שהיום יחגוג הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, יום הולדת 56. איזנקוט נולד בטבריה אך גדל והתחנך באילת. הוא התגייס לחטיבת גולני ומאז שירת בשורת תפקידים בכירים בצבא, בהם מפקד חטיבת גולני, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, מפקד פיקוד הצפון וסגן הרמטכ"ל. לתפקיד הנוכחי התמנה בפברואר 2015. לאיזנקוט תואר ראשון בהיסטוריה כללית ותואר שני במדע המדינה. הוא נשוי ואב לחמישה ילדים.

יום המודעות הבינלאומי למחלות מעי דלקתיות

היום נועד להעלות את החולים על סדר היום(צילום: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום יציינו בעולם את יום המודעות הבינלאומי למחלות מעי דלקתיות, שנגרמות כתוצאה מפגיעה במעי. שתי מחלות המעי הדלקתיות המוכרות והעיקריות הן קרוהן וקוליטיס כיבית. שתי המחלות שכיחות באותה מידה ולרוב הן תורשתיות. מטרת היום הבינלאומי היא להעלות את המחלות והחולים בהן למודעות ולסדר היום הציבורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully