וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת המעקב: לשנות את כתב המינוי של ועדת החקירה הממלכתית

18.11.2000 / 23:36

בישיבה שהתקיימה הערב הוחלט לשלוח מכתב ברוח זו לראש הממשלה ונשיא בית המשפט העליון; לטענתם בכתב המינוי לא ברור כי החקירה צריכה להתמקד בנסיבות מותם של 13 האזרחים הערבים; "אם לא תתקבל הדרישה נשקול התייחסותנו"; יקימו ועדת היגוי שתעקוב אחרי הוועדה הממלכתית

מאת הלית לוי

חברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל החליטו הערב לדרוש מהממשלה, ומנשיא בית המשפט העליון לשנות את כתב המינוי של ועדת החקירה הממלכתית לאירועים האלימים של חודש אוקטובר, כך שהחקירה תתמקד בנסיבות מותם של 13 האזרחים הערבים, שנהרגו במהלך ההתקלויות עם כוחות הביטחון.

מכתב ברוח זו יישלח בתחילת השבוע לראש הממשלה, אהוד ברק ולראשי מערכת המשפט, כמו גם ליו"ר הוועדה עצמה, השופט תיאודור אור.

חברי ועדת המעקב יוצאים נגד כתב המינוי, בין היתר בעקבות הטענה כי הוא אינו מתייחס במפורש להרג האזרחים, וכן משום שיש בו ניסיון "להמציא תמונה כאילו היתה התארגנות מגמתית של הסתה", כהגדרת דובר ועדת המעקב. הכוונה בין היתר למשפט המופיע בכתב המינוי, לפיו היא תחקור את "התנהגות המסיתים והמארגנים של משתתפי האירועים בכל המגזרים וכוחות הביטחון".

בישיבה מצומצמת שהתקיימה היום בכפר מנדא הוחלט עוד, כי ועדת המעקב תארגן לקראת תחילת עבודתה של ועדת החקירה, ועדת היגוי מקצועית מטעמה. מטרת ועדה זו תהיה לעקוב ולארגן את כל הפעולות הקשורות לפעולות ועדת החקירה הממלכתית.

יחד עם זה אמר דובר הוועדה, לוואלה! חדשות, "כי אם לא תענה הדרישה לשנות את כתב המינוי, תתכנס שוב ועדת המעקב ותשקול האם לשנות את יחסה כלפי ועדת החקירה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully