וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עונש חינוכי: מורה חתכה אצבעו של תלמיד

18.11.2000 / 22:13

הילד בן השש נטל את נעליו של אחיו והחל מתרוצץ בכיתה; המורה התעצבנה וחתכה במספריים את אצבעו של הילד; זהו רק אחד משרשרת מקרי האלימות בסין של מורים כלפי ילדים בבתי הספר; ההורים, מסתבר, דווקא מאמינים בחינוך ביד קשה

בית משפט בסין שלח ל-18 חודשי מאסר מורה שחתכה את אצבעו של תלמיד. מקרה זה הוא רק אחד משרשרת תקריות האלימות בבתי ספר בסין, שעל פי הנתונים עלו בשיעורים מדהימים.

לי, בן השש, נטל את נעליו של אחיו והחל מתרוצץ איתן בכיתה. כמובן שהכל היה חלק ממשחק של ילדים, אבל את המורה שלו זה לא הצחיק. היא נטלה את ידו השמאלית של הילד וחתכה במספריים את אצבעו. מחקירת המשטרה הסתבר כי למורה, שמלמדת כבר שנתיים בבית הספר, אין כל הכשרה מקצועית ללמד. בית המשפט שלח את המורה ל-18חודשי מאסר בפועל בבית הכלא והורה לה לשלם למשפחתו של הילד פיצויים עבור הוצאות רפואיות.

מקרה זה העלה שוב לסדר היום את תופעת האלימות כלפי תלמידים, בעיקר מצד מורים צעירים. במקרה אחר מורה מדרום סין הורה לתלמיד סורר לאכול כאלף זבובים, ובאחד מבתי הספר היוקרתיים לאמנות נאסר מורה שהיכה את תלמידו למוות.

מחקרים שנערכו בסין הראו כי אנשי ההוראה וההורים בעצמם מאמינים כי רק יד קשה כלפי התלמידים הסוררים תניב את התוצאות הלימודיות הנדרשות. סין, מדינה שבה מורים בבתי הספר שלא עברו כל הסמכה מגיעים ללמד בבתי ספר, החליטה כי מעתה ישונו הנהלים וכל מורה יעמוד במבחנים על מנת לעמוד על מידת כשירותו לתפקיד ההוראה. אולם יש כאלה הטוענים כי הצעד החדש רק יעלה את רף האלימות בשל רצון המורים, התחרותיים מסתבר, להגיע תוצאות לימודיות גבוהות.

הלחץ ככל הנראה ישפיע גם על התלמידים - רק שלושה אחוז מבוגרי בתי ספר התיכון במדינה מתקבלים ללימודים גבוהים באוניברסיטאות. בתחילת השנה רצח תלמיד את אמו משום שלחצה עליו להשיג ציונים גבוהים יותר. מספר מקרי ההתאבדויות בסין בקרב תלמידי תיכון נמצא אף הוא בעליה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully