אלוף מרדכי: "אנשי דאעש מתאמנים ברצועת עזה בתיאום עם חמאס"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אמר בריאיון לאתר סעודי, כי לפני ימים אחדים נכנסו אנשי הארגון הקיצוני לרצועה דרך מנהרות וערכו אימון צבאי. "חמאס מנסה להתל בכולם - מתקרב למצרים אך חובר לדאעש ולאחים המוסלמים"

13/05/2016
צילום: דובר צה"ל, עריכה: אוהד פיטר

(חשיפת מנהרת טרור ברצועת עזה, בשבוע שעבר)

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, אמר היום (שישי) בריאיון לאתר הסעודי "אילאף" כי אנשי "המדינה האסלאמית" במצרים נכנסו לפני ימים אחדים לרצועת עזה דרך המנהרות בגבול על מנת לערוך אימון צבאי בתיאום עם גורם המקורב לחמאס, סעיד עבד אל-עאל, מרפיח. "חמאס מנסה להתל בכולם. הוא מנסה להתקרב למצרים, אך מתחבר גם לדאעש ולאחים המוסלמים", אמר אלוף מרדכי בריאיון.

עוד הוא הוסיף כי חמאס מסייע לדאעש על ידי מתן טיפול רפואי בבתי חולים ברצועה בתמורה לכסף ולאמצעי לחימה. לדבריו, מתקיים תאום הדדי בין הדרג הצבאי בשטח בידיעת שני הצדדים וכן בידיעת הדרגים המדיניים והצבאיים הבכירים בחמאס.

משתפים פעולה עם חמאס? אימוני דאעש בסיני, לפני שלושה חודשים(צילום: צילום מסך, חצי האי סיני מצרים דאעש)
"טיפולים רפואיים תמורת כסף ואמצעי לחימה". אימוני דאעש בסיני(צילום: צילום מסך, חצי האי סיני מצרים דאעש)

דבריו של אלוף מרדכי מגיעים יומיים לאחר שפתחה מצרים את מעבר רפיח להולכי רגל פלסטינים ולמשאיות מלט, בניגוד למנגנון המשותף לישראל, לרשות הפלסטינית ולאו"ם שעוסק בפיקוח העברת חומרי הגלם לרצועה לאחר שנודע כי חלקם משמשים את הזרוע הצבאית של חמאס. זאת, פחות משבוע לאחר שנחשפו שתי מנהרות בשטח ישראל. ההחלטה על הכנסת המלט עוררה ביקורת רבה במערכת הביטחון.

"האימונים ברצועה מתקיים בתאום הדדי של דאעש וחמאס". לוחמי "המדינה האסלאמית" בסיני(צילום: צילום מסך, חצי האי סיני מצרים דאעש)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully