וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתר המכירות הפומביות eBay עלה על התחזיות

יהודה שויצר

17.10.2002 / 23:55

דיווחה על רווח של 61 מיליון דולר ברבעון; בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 299.9 מיליון דולר

חברת המכירות הפומביות באינטרנט eBay ממשיכה להפגין חוסן עם דו"ח טוב מהתחזיות. החברה עלתה על התחזיות עם רווח של 61 מיליון דולר או 21 סנט למניה, לעומת תחזיות של 20 סנט.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 299.9 מיליון דולר, הגבוהות ב-9% מתחזית ההכנסות שפירסמו האנליסטים. הכנסות פייפאל, חברת התשלומים המקוונת שנרכשה לאחרונה על ידיה, עלו ל-59.3 מיליון דולר.

"זהו הרבעון השני ברציפות שבו אנו משיגים צמיחה גבוהה", אמר רג'יב דוטה, סמנכ"ל הכספים של eBay. ברבעון השני הכפילה החברה את רווחיה.

החברה לא הפסיקה לספק בשורות טובות ומסרה כי היא צופה צמיחה גבוהה במכירות הרבעון הרביעי ל-372-381 מיליון דולר (הכנסות אלה כוללות את פייפאל). פייפאל תתרום כ-64 מיליון דולר להכנסות בעוד eBay תתרום כ-317 מיליון דולר - עלייה של 3% ביחס לתחזיות.

העלייה החדה ברווח ובהכנסות נבעה מגידול של בהכנסותיה מעסקות מקוונות באתריה לעומת התקופה המקבילה. באתרי החברה נרשם גידול חד של 47% בהכנסות מעסקות מקוונות, ל-160 מיליון רישומים לעסקות.

הדו"ח החיובי של eBay מצטרף לדו"ח שפירסמה לאחרונה מתחרתה אמזון , שצימצמה את ההפסד הנקי ל-94 מיליון דולר. בשורת ההכנסות דיווחה החברה על צמיחה של 21% בהכנסות ל-806 מיליון דולר - הכנסות הגבוהות מהתחזיות המוקדמות. קמעונאית האינטרנט דיווחה על רווח תפעולי של 1 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 140 מיליון דולר ברבעון המקביל.

רכישה אסטרטגית של פייפאל


חברת eBay הודיעה לאחרונה על מהלך רכישה גדול שבמסגרתו תרכוש את ספקית שירותי התשלום המקוון פייפאל (סימול PYPL) ב-1.5 מיליארד דולר. פייפאל (PayPal), שהיתה חברת האינטרנט הראשונה שהונפקה בוול סטריט בשנה האחרונה, הונפקה לפי שווי 778 מיליון דולר בינואר.

רכישת פייפאל היוותה צעד חכם ולא מפתיע של eBay לאור הנתונים המרשימים שהחברה הציגה. בשונה מחברות אחרות בתחום האינטרנט, פייפאל הינה חברה רווחית. החברה הציגה רווח של 1.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה על הכנסות של 48.8 מיליון דולר. מערכת התשלומים באמצעות דואר אלקטרוני שפיתחה פייפאל משמשת לקוחות של אתרי מכירות פומביות מקוונות. מאגר הלקוחות הגדול של החברה, העומד על 11 מיליון, ותחזיותיה למעבר לרווחיות במהלך השנה הנוכחית - משכו קונים רבים למניותיה.

רכישת חברה מסוגה של פייפאל מהווה מהלך נבון מאחר והטמעתה במערכות eBay פשוטה וטבעית. מערכותיה של פייפאל מהווים מוצר משלים ללקוחות eBay וככזה היכולת של החברה להפיק ממנה רווח נאה.

פייפאל מציעה את מערכת הגבייה שלה ב-37 מדינות, ואמרה שערך התשלומים המועברים באמצעותה הסתכם ב-2.3 מיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2001. קרוב ל-2 מיליארד דולר מתוכם נבעו מחשבונות עסקיים, הכוללים בעיקר מכירות פומביות מקוונות. המשתמשים משלמים עמלה על כל פעולה שהם מבצעים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully