כמויות האשפה הרבות הנערמות בצידי ברחובות בגלל שביתת עובדי הרשויות המקומיות פוגעות באיכות חייהם של האזרחים שהחליטו לעשות מעשה. תושבים רבים החלו לשרוף את ערימות האשפה על מנת להקטין את גודלן ולצמצם את מפגעי הריח. משה מוסקו, דובר נציבות כבאות והצלה הזהיר כי שריפות אלה מסכנות את הציבור. "השריפה משחררת אדים רעילים לחלל האוויר, המהווים סכנה לבריאות הציבור. היא גם כמובן עלולה לצאת משליטה ולגרום לשריפות ענק".
עד עתה נמנו למעלה מ-100 דיווחים על מקרי שריפה. באחד המקרים התפשטה השריפה לחנות באיזור שוק מחנה יהודה בירושלים. בתוך כך, מזהירה ד"ר טניה גוסליצר, מומחית למחלות זיהומיות בקופת חולים לאומית ובבי"ח הדסה עין כרם כי ערימות הזבל גורמות לזיהום אויר ועלולות להשפיע על דרכי הנשימה ולהביא למחלות ריאות. היא ממליצה לדיירים שחלונות בתיהם פונים לעבר ערימות הזבל להקפיד על סגירת החלונות ולא לעבור סמוך לאשפה הנאגרת.
תופעה: שריפת ערימות האשפה ברחובות
מוטי גל
17.10.2002 / 11:50