וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נפתחה הוועידה למלחמה בפשעים מקוונים

17.10.2002 / 11:27

הוועידה המתקיימת בסיאול תיערך שלושה ימים ובמהלכה ידונו מומחים מכל העולם בכל הקשור לפשעים מקוונים. החוקרים: חסרה חקיקה מתאימה להתמודדות עם הפשעים

הוועידה החמישית למלחמה בפשעים מקוונים נפתחה היום בסיאול, קוריאה. בוועידה שתמשך שלושה ימים ידונו מומחים לפשע מקוון משלושים ושבע מדינות בדרכים שונות לשיתוף פעולה בתחום. הוועידה המאורגנת על ידי האינטרפול מתארחת לראשונה מחוץ לגבולות צרפת, שם ממוקמים משרדי האינטרפול העולמיים. המארחת, קוריאה, לא נבחרה במקרה. המדינה נחשבת למובילה בשיעור חדירת האינטרנט למשקי הבית ובמיוחד בשיעור החדירה של השימוש באינטרנט מהיר.

אחד מהנציגים האוסטרליים אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "אחת ממטרות הוועידה היא ליצור קשרים ושפה משותפת בין החוקרים מכל העולם. בלי הקשרים האלה לא נוכל להצליח בעבודתנו". פשעים מקוונים מתרחשים היום ללא התייחסות לגבולות פיזיים, דבר המקשה על החוקרים ומצריך גישות חדשות לפענוח פשעים.

לטענת החוקרים, כי למרות המודעות הגוברת לפשעי מחשב עדיין חסרה חקיקה מתאימה להתמודד עם הבעיה. למרות שב- 60 מדינות ישנם חוקים כנגד עבירות מחשב, במאה מדינות עדיין לא נחקקו חוקים מתאימים. בישראל קיים חוק המחשבים משנת 95 אולם מומחים טוענים כי יש חלקים בחוק אינם מעודכנים והוא אינו עוקב אחת ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות בתחום.

קוריאה המארחת למשל סובלת קשות מפשעי מחשב. בשל שיעור השימוש הגבוה באינטרנט גם רמת הפשיעה המקוונת במדינה היא בהתאם. מספר הפשעים המקוונים בקוריאה רשם גידול של 126 אחוז בין השנים 2000 ו- 2001. גם השנה חל גידול ניכר במספר פשעי המחשב המבוצעים במדינה. עיקר העבירות הן שליחת וירוסים, פריצה למערכות מקוונות, ושיבוש מהלכים בשוק ההון. גם בישראל הורשע לפני מספר חודשים צעיר שפרסם הודעות כזב באתר אינטרנט בנוגע למנייה מסוימת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully