5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

תלמידי התיכונים שובתים: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

התלמידים ברחבי הארץ לא יגיעו ללימודים במחאה על ביטול פעילויות חוץ ושביתת בוחני הנהיגה. משלחת ח"כים המריאה למצעד החיים בפולין. במסגרת המרוץ לנשיאות בארה"ב יתקיימו הלילה פריימריז באינדיאנה ועוד שני דברים שאתם צריכים לדעת היום

גל סלונימסקי
03/05/2016

שביתת התלמידים

השביתה תמשך יומיים. תלמידים מפגינים, החודש במועצה האזורית לב השרון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סער להיס)

אתם צריכים לדעת שהיום שובתים תלמידי התיכונים ברחבי הארץ. זאת, בהוראת מועצת התלמידים והנוער והארצית ובתגובה להודעת ארגון המורים על איסור קיום פעילויות מחוץ לבתי הספר ובמחאה על שביתת בוחני הנהיגה המעשיים. לפי מועצת התלמידים, השביתה צפויה להימשך יומיים והיא חלה על כלל תלמידי התיכון בישראל. על השביתה הכריז יו"ר מועצת התלמידים הארצית, אליאב בטיטו, שאמר: "לא נסכים להיות בני ערובה של הארגונים, שנפגעים בשל מאבקם של אחרים".

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder

משלחת חברי כנסת לפולין

מצעד החיים מאושוויץ לבירקנאו, שנה שעברה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוסי זליגר)

אתם צריכים לדעת שהבוקר המריאה משלחת חברי כנסת למצעד החיים בפולין. המשלחת תבקר בבית הקברות היהודי בוורשה, במוזיאון לתולדות יהדות פולין, במסלול הגבורה ובבית הכנסת נוזי'ק, במחנה העבודה והריכוז פלשוב שבפרברי קרקוב, ברובע היהודי ובגטו היהודי וכן בבית הקברות ובבית הכנסת הרמ"א. ביום חמישי תעמוד המשלחת בין ראשוני הצועדים במצעד החיים. חברי המשלחת הם: ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו), ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד) וח"כ יעל כהן-פארן (המחנה הציוני).

בחירות מקדימות באינדיאנה

צריכה לשמר את כוחה. קלינטון(צילום: רויטרס)

אתם צריכים לדעת שהלילה יתקיימו בחירות מקדימות באינדיאנה שבארצות הברית, במסגרת המרוץ לנשיאות. הפריימריז באינדיאנה יתקיימו הן במפלגה הרפובליקנית והן בדמוקרטית. בשבוע שעבר התקיימו בחירות מקדימות בחמש מדינות - פנסילבניה, מרילנד, רוד איילנד, קונטיקט ודלאוור. בצד הדמוקרטי רשמה הילרי קלינטון הישגים ובצד הרפובליקני שימר דונלד טראמפ את כוחו. גם הפעם ינסו השניים לנצח כל אחד בזירתו ולגבור על יתר המועמדים.

400 שנים למותו של ויליאם שייקספיר

גדול המחזאים. ויליאם שייקספיר(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום לפני 400 שנים, בשנת 1616, הלך לעולמו המחזאי והמשורר האנגלי, ויליאם שייקספיר. הוא נחשב לגדול הכותבים של התרבות המערבית בכלל ובשפה האנגלית בפרט ועסק בכתיבת קומדיות וטרגדיות. מחזותיו נחשבים לבעלי עומק פילוסופי והם מציגים אפיון מעמיק של הדמויות – גורמים אשר הביאו למשיכת הקהל במשך מאות שנים ולתרגום המחזות לכמעט כל השפות. בין מחזותיו המוכרים ניתן למצוא את רומיאו ויוליה, מקבת', המלט, המלך ליר, חלום ליל קיץ, הנרי החמישי, הסוחר מוונציה ועוד.

יום חופש העיתונות הבינלאומי

במסגרת היום מוענקים פרסים לתורמים לביטחון חופש העיתונות(צילום: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום מציינים ברחבי העולם את יום חופש העיתונות הבינלאומי. היום נקבע על ידי האו"ם בשנת 1993 ומאז מציינים אותו מידי שנה. מטרתו היא להעלות למודעות את חשיבותה של עיתונות חופשית ולהזכיר לממשלות את חובתן לכבד ולקדם את חופש הביטוי, המעוגן בחוק. במסגרת היום מעניקים באונסק"ו פרסים לאנשים פרטיים, ארגונים ומוסדות שתרמו לביטחון חופש העיתונות וקידומו בעולם. בכל שנה מקיים הארגון ועידה המעריכה את מצב חופש העיתונות בעולם ואשר דנה בהתמודדות עם האתגרים בנושא זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully