וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד הבריאות אישר בדיקה חדשה לאבחון מוקדם של גרורות סרטן בלוטת התריס

18.11.2000 / 8:36

התכשיר משפר את דיוק הבדיקה ומאפשר גילוי של 100% בגרורות; האבחון עשוי לשפר לאין ערוך את איכות חיי החולים

מאת מוטי גל

תכשיר חדש שאישר לאחרונה משרד הבריאות מיועד לשיפור האבחון והמעקב של סרטן בלוטת התריס. "תירוג'ין" הינו גרסה שעברה שיפור על ידי הנדסה גנטי של ההורמון האנושי TSH. רצפי החלבונים שבו זהים לחלוטין לזה שבהורמון הטבעי המיוצר בגוף, כך גם פעילותו הביולוגית. תירוג'ין מעלה את קליטת היוד בתאי הבלוטה, ובכך מגביר את דיוק המיפוי שנערך על מנת לאבחן את מצב הבלוטה ותכולתה.

בישראל מאובחנים מידי שנה 300 מקרים חדשים של סרטן בלוטת התריס (תירואיד), ולמעלה מ-3000 חולים מאובחנים נמצאים במעקב ובטיפול. הסרטן הנפוץ בעיקר בנשים בגילאי 30-40 גורם לשינויים בחילוף החומרים, קשיי בליעה, רעד, בלט עיניים, עייפות, בלבול, דיכאון, עליה במשקל, רגישות לכאב, צרידות וירידה בדופק. במקרים רבים אין החולה מסוגל להמשיך בשגרת חייו, בעוד הגרורות מתפשטות לאיברים אחרים. גילוי מוקדם של הגידול משפר באופן משמעותי את תוצאות הטיפול ומאריך את תוחלת החיים של החולים.


לטענת החוקרים, התירוג'ין - פרי מחקר ופיתוח שנמשכו למעלה משמונה שנים ע"י חברת GENZYME האמריקאית, משפר את רגישות ודיוק הבדיקה ומגביר סיכוי לגילוי מוקדם. הוא משפר את איכות חיי החולים, ומאפשר מעקב אחר חולי סרטן התירואיד מבלי להכניסם למצב של עייפות, בלבול, דיכאון וכאבים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully