וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרופאים ממליצים לבני הנוער: התנזרו מסקס

מוטי גל

17.10.2002 / 0:01

רופאים מארה"ב מקדמים תוכנית התנזרות לצעירים; טוענים: הם יבינו לאחר שנסביר להם כי הקונדום אינו יעיל במניעת מחלות מין; המתנגדים: בלי הדרכה בנושא מין מוגן - לא נמנע מחלות

במשך שנים צידדו רופאים בקידום התנזרות מסקס בקרב בני נוער. עם זאת, הם נמנעו מלהטיף, והביעו את הסתייגותם באמצעות הדגשת חשיבות השימוש באמצעי המניעה. ואולם כעת, מספר הולך וגדל של רופאים בארה"ב ממליץ לבני הנעורים להימנע מיחסי מין.

"ניתן להגדיל את מספר בני הנוער הנמנעים ממין על ידי הפצת מידע רפואי מהימן", אמר השבוע ד"ר ג'ון וויפן ממרכז הרופאים הלאומי. ברשת החדשות "פוקס" פורסם כי וויפן עומד בראש קבוצה של 400 רופאים, הפועלת כדי להשיג תמיכת רופאי משפחה בקידום רעיון ההתנזרות ממין. הטיעון המרכזי של אנשי הקבוצה הוא כי המונח "מין בטוח" הינו מטעה ומסוכן.

וויפן מאמין כי עובדות רפואיות קשות, לגבי המחלות המועברות בקיום יחסי מין, עשויה לשנות את דעתם של בני הנוער."רוב בני הנוער אינם מבינים כי הקונדום אינו יעיל במניעת שש מחלות מין שכיחות" אמר וויפן שדיווח כי לפחות אחד מכל ארבעה צעירים פעילים מינית נגוע במחלת מין מדבקת. "זה בלתי אחראי לומר לילד שקונדום יגן עליו מפני מחלות מין", התריע.

לוויפן וחבריו מצטרף נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, שהודיע כי בכוונתו להכפיל את המימון לתוכניות למניעת מין ל-138 מיליון דולר עד לשנה הבאה. מנגד ישנם מבקרים הטוענים כי תוכניות אלה מציגות גישה שמרנית ולא אקטואליות. דבר העלול לגרום לכך שמידת הנזק שיגרמו יעלה על התועלת המצופה.

האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה, כי במקביל לתוכנית ההתנזרות ממין יש להדריך בני נוער בנושא אמצעי מניעה. "התנזרות לבדה לא הוכחה כמוצלחת במניעת מחלות מין", קבעו אנשי האקדמיה במסמך מאוגוסט 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully