וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארתור אנדרסן נקנסה בחצי מיליון דולר בעוון שיבוש הליכי חקירה

יהודה שויצר

16.10.2002 / 21:41

לפני כחודשיים, לאחר 89 שנות פעילות, ארתור אנדרסן חדלה רשמית לשמש כרו"ח של חברות בורסאיות

בית משפט פדרלי בארה"ב גזר על פירמת ראיית החשבון ארתור אנדרסן קנס בהיקף של חצי מיליון דולר ותקופת מבחן של חמש שנים. גזר הדין ניתן בעוון שיבוש הליכי חקירה בפרשת אנרון. זה הקנס המקסימלי שניתן היה לתת לחברה על פי חוק.

מאחר שהחברה הורשעה, אף אחד מעובדיה לא נידון למאסר בפועל, אך החברה, המחזיקה כעת שלד בסיסי שתפקידו להסדיר את ענייניה החוקיים, תשלח נציג שייפגש עם הרשויות לפי תנאי תקופת המבחן.

הקנס, הסימלי ביחס להיקף ההונאה שבה היתה מעורבת החברה, ניתן מאחר שהחברה כבר כמעט וירדה מכל נכסיה. לפני כחודשיים, לאחר 89 שנות פעילות, ארתור אנדרסן חדלה רשמית לשמש כרו"ח של חברות בורסאיות.

החברה הודיעה לתקשורת לפני כחודשיים שהיא מוותרת על הרשות לבצע ביקורת חשבונאית של חברות בורסאיות. לאחר שהורשעה בשיבוש הליכי חקירה, הגיעה אנדרסן להסכמה עם רשות ניירות ערך האמריקאית כי תפסיק לבקר את דו"חותיהן של חברות בורסאיות ב-31 באוגוסט.

אנדרסן, שהיתה בעבר חברת הרו"ח החמישית בגודלה בעולם, סוגרת בזה אחר זה את עסקיה תוך שהיא מתמודדת עם תביעות משפטיות. נפילת החברה החלה בינואר, לאחר שחשפה שגילתה השמדת מסמכים בלתי תקינה במשרד שניהל את פעילות הרו"ח של אנרון פושטת הרגל.

כתוצאה מהגילויים, נטשו לקוחות ושותפים רבים את החברה. למעלה מ-800 חברות בורסאיות נטשו את אנדרסן מאז תחילת השנה, והיא מעסיקה כיום פחות מ-2,000 עובדים, לעומת קרוב ל-28 אלף קודם לפרוץ שערוריית אנרון. אנדרסן נאלצה למכור חטיבות על מנת לגייס מזומנים. במאי הסכימה החברה למכור את חטיבת הייעוץ ל-KPMG קונסלטינג תמורת 284 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully