וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חייל צה"ל נהרג בתקרית ירי בכפר דרום

18.11.2000 / 7:10

ההרוג - סמ"ר ברוך שניר פלום, בן 21 מת"א; שני חיילים נפצעו, אחד באורח אנוש; המפגע - קצין ביחידת הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית; אלוף פיקוד הדרום: צה"ל יפגע גם במפקדים הפלסטינים; מקור פלסטיני: מסוקים ירו טילים לעבר עזה; ההסלמה באה למרות שערפאת קרא להפסקת האש

חייל צה"ל, סמ"ר ברוך שניר פלום נהרג, ושני חיילים נפצעו, אחד באורח אנוש, בתקרית ירי שאירעה הבוקר בחממות היישוב כפר דרום שברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחות החיילים.

אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמיה, אמר היום בתגובה כי צה"ל יפגע גם במפקדים פלסטינים השולחים שוטרים וקצינים לעשות פיגועים. סמיה אמר את הדברים בתדרוך כתבים במחסום כיסופים והתייחס לידיעות לפיהן המפגע היה קצין ביחידת הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית שבראשה עומד מוחמד דחלאן.

מקורות פלסטינים אישרו את הידיעות כי המפגע, בחעא סעיד, בן 30,התגורר במחנה הפליטים אל מגזי, והיה מבוקש על ידי שירות הביטחון הישראלי בחשד לתכנון פיגועים. גופתו נמסרה לידי כוחות הביטחון הפלסטינים.

בתחקיר ראשוני שנערך בצה"ל עולה כי מחבל בודד הגיע לאזור היישוב ותקף את העמדה בה שהו החיילים. במקום התפתח קרב קצר בין חיילי גולני לבין המחבל, במהלכו נהרג סמ"ר שניר פלום. המחבל נורה ונהרג.

הפצועים, אחד מהם במצב אנוש, פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. הפצוע אנוש נפצע בראשו וכעת מנותח ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים. הפצוע קל נפצע מקליע בבית החזה.

לאזור התקרית הגיעו כוחות גדולים של צה"ל, בפיקודם של אלוף פיקוד דרום, יום טוב סמיה ומפקד אוגדת עזה, תת אלוף יאיר נווה. הכביש בין מחסום כיסופים לכפר דרום וגוש קטיף נסגר לתנועה על ידי צה"ל.

הפלסטינים מדווחים על פעולת תגמול של צה"ל

פקיד ברשות הפלסטינית דיווח היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי מסוקים של צה"ל ירו טיל לעבר עמדה פלסטינית של כוח 17 בחאן יונס. בהתקפה נפצעו ארבעה בני אדם, אחד מהם שוטר, באורח אנוש. דובר צה"ל הכחיש את הידיעה. כוח 17 הוא הגוף שתפקידו להגן על יו"ר הרשות, יאסר ערפאת.

בלילה נמשכו תקריות האש בשטחים בין כוחות צה"ל לפלסטינים, במהלכן נפצעו חמישה פלסטינים. לראשונה נורתה אתמול אש לעבר הישוב אלי-סיני שבצפון רצועת עזה. אש נורתה גם לעבר היישוב היהודי בחברון - בשתי התקריות לא היו נפגעים לצה"ל.
ירי בוצע גם לעבר מוצב צה"ל בנווה דקלים ובגוש קטיף, ולעבר סיור של צה"ל סמוך למחסום כיסופים. כמו כן נורתה אש לעבר רכב צה"לי ממוגן שנע בציר קרני - נצרים. חילופי אש אירעו גם בקלקיליה וג'נין. אין נפגעים בתקריות אלו בקרב חיילי צה"ל, הארועים נמשכו גם לאחר הודעת יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כי נתן הוראה להפסקת הירי לעבר ישראל משטחי הרשות ושטחי A.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully