וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הספירה הידנית תימשך - התוצאות לא לפני יום שני

18.11.2000 / 0:05

בית המשפט העליון בפלורידה: הספירה הידנית תימשך לפחות עד הדיון בערעור הדמוקרטים ביום שני; קודם לכן קבע בית משפט מחוזי במדינה שהקולות בספירה הידנית לא יחשבו והתוצאות הסופיות יוכרזו בשבת בחצות; החלה ספירת הקולות "הנעדרים" - בוש הגדיל את הפער ל-345 קולות

בית המשפט העליון בפלורידה החליט הערב ברוב של שבעה שופטים לא לאפשר לפלורידה להכריז על מנצח בבחירות עד להודעה חדשה. בפלורידה החלה ספירת הקולות מחו"ל. לאחר ספירת 14 מחוזות מתוך 67 עלה יתרונו של המועמד הרפובליקני, ג'ורג' בוש, ל-345 קולות על אל גור.

ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגיש מטה גור נגד פסיקת בית המשפט המחוזי בפלורידה מוקדם יותר היום. השופטים קבעו, פה אחד, כי הספירה הידנית יכולה להימשך וההחלטה האם הקולות יתווספו לספירה הכללית תתקבל רק ביום שני לפנות ערב, לאחר שישמעו השופטים את טיעוני שני הצדדים.

על פי ההחלטה נדחתה בקשת מטה גור לכלול את תוצאות הספירה הידנית החוזרת במספר מחוזות במדינת פלורידה, בתוצאות הסופיות בבחירות לנשיאות במדינה.

ההחלטה, אם תאושר בבית המשפט העליון, תאפשר לשלטונות פלורידה להודיע מיהו המנצח בבחירות לנשיאות ללא עיכובים נוספים, ובכך להכריז גם על הנשיא הבא של ארצות הברית.

השופט במחוז לאון, טרי לואיס, אמר שמזכירת המדינה של פלורידה, קתרין האריס, נהגה באופן סביר כאשר קבעה שהמדינה לא תקבל את תוצאות הספירה הידנית החוזרת.

בינתיים החלה ספירת קולות הנעדרים, שעל פי החוקה, חייבת להסתיים עד מחר. בוש מגדיל מעט את הפער ל-345 קולות.

ממטהו של אל גור נמסר כי סגן הנשיא, מסופק מאוד ממהחלטה - שמונעת לפחות עד יום שני את ההכרזה על הנשיא הבא.

לאורך כל היום, ללא קשר להחלטות בית המשפט, ממשיכים בפאלם ביץ' ובשלושה מחוזות נוספים לספור ידנית את הקולות כדי לאפשר, במידה ובית המשפט העליון יתיר זאת, להוסיף את הקולות לספירה הכללית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully